Sruby & roubenky

Na cestě za kvalitní dřevostavbou

Základy

Tisk
ZEMNÍ VRUTY KRINNER: <small>Jde to i bez betonu</small>

ZEMNÍ VRUTY KRINNER: Jde to i bez betonu

a.janousek | Středa, 05. září 2012 |

Jednou z mnoha výhod dřevostaveb oproti zděným budovám je jejich nízká hmotnost. Toho lze využít mimo jiné i při jejich zakládání a obejít se bez tradičních základových pasů nebo desky.

Zakládání dřevostaveb pomocí zemních vrutů se v poslední době stává trendem. Jedná se opravdu o vrut, který je speciálně navržen pro zašroubování do země. Vedoucí na trhu je firma KRINNER, která má na zemní vruty vlastní konstrukce patent.

Dřevostavba ve vzduchu - Crawl space

4krinner2krinnerZemní vruty určené velikostí a tvarem pro rodinné domy se oproti výrobkům určeným například pro pergoly instalují pomocí speciálního stroje. Pro zakládání dřevostaveb jsou vruty opravdu masivní a mají délky až 210 centimetrů. Podle složitosti stavby, skladby podloží a morfologie terénu je většinou proces hotový během několika hodin a prakticky ihned se může začít vytvářet spodní stavba, které se v tomto případě říká crawl space. Zjednodušeně řečeno jde o masivní dřevěný rám vytvářející pod domem provětrávanou mezeru, takže stavbu není třeba izolovat proti vodě a radonu. Crawl space bývá vysoký zhruba 40 cm a jeho podlahu tvoří jen udusaná hlína.

 

Vemte si dům i se základy s sebou

1krinnerPři zavrtávání vrutu do podloží dochází k postupnému a pozvolnému pěchování zhutnění okolní půdy a po zavrtání je tak možné dosáhnout vysokých hodnot bočních i svislých sil. I na právě zavrtaných vrutech je možné okamžitě začít stavět – na rozdíl od betonové patky, kdy cement tvrdne mnoho dní. Vruty se vyrábějí z běžné oceli a jsou ošetřeny nejkvalitnějším žárovým zinkováním, které jim zaručuje životnost až 150 let. S trochou nadsázky tak můžeme tvrdit, že rozhodne-li se majitel dřevostavby založené na vrutech odstěhovat a vzít si s sebou svůj dům, může tak učinit včetně spodní stavby. Opustí tak pozemek nijak neznehodnocený základovou deskou nebo základovými pasy.

Detailní článek o zemních vrutech naleznete v časopisu Dřevo&Stavby 4/12. Zakoupíte ZDE.

https://www.drevoastavby.cz/cs/objednavka-casopisu/products/view/4-starsi-cisla-casopisu-das/77-casopis-drevoastavby-42012

Komentáře  

 
0 #10 Eva Jančová 2017-11-18 13:12
Na stránkách www.zemnivruty-krinner.cz je v galerii množství různých staveb, které se na zemních vrutech postavily v ČR :-) Jedná se o výhradní dovozce zemních vrutů KRINNER, které jako jediný originál zaručují top kvalitu a které jsou ve světě no.1. V propagačních materiálech mají informace o průběhu založení stavby, včetně zemní tahové zkoušky, statiky, atd. Doporučuju zkouknout.
Citovat
 
 
0 #9 Del 2017-05-15 22:35
Hiya very nice web site!! Man .. Beautiful .. Wonderful ..
I'll bookmark your blog and take the feeds also? I'm glad to seek
out so many useful information right here within the publish,
we need develop extra techniques on this regard, thank you for sharing.

. . . . .

Here is my blog post feet comfortable - ariadne975.Typepad.com: http://ariadne975.Typepad.com/blog/2011/09/womens-denier-tights.html,
Citovat
 
 
0 #8 Chytré základy 2016-05-24 04:38
Dobrý den, zemní vruty nejsou vodné jen pro malé stavby. Podívejte se na http://www.chytrezaklady.cz/realizace/
Citovat
 
 
0 #7 Sven 2013-05-12 16:21
Docela by mne zajímaly dvě věci. Nevíte někdo, zaprvé, jaké největší zemní vruty se vyrábějí a dají pro normální smrtelníky sehnat a pak - jaká asi tak největší stavba na jde umístit? Zatím jsem na vrutech viděl právě nejvýš takovéhle menší domky, tak by mne docela zajímalo, jestli je taková metoda použitelná i pro stavbu něčeho většího.
Citovat
 
 
-1 #6 JoeVlk 2013-03-31 15:40
Citace Hanz:
S tím radonem je to zajímavé, to jsem ještě neslyšel. Každopádně jak ten rám je to praktické, teď ještě aby to cenou vyšlo dobře...
A není pak nějaký problém s podrostem ve výšce vrutů?

Kdybys četl pořádně, zjistíš, že tam je udusáná hlína (crawl space) a máš to jako pečlivou izolaci - proti vodě a tak dále. Čili bych se opravdu nebál podrostu, pokud by sis před tím tedy nenasázel do rámu brambory ;)
Citovat
 
 
0 #5 Hanz 2013-03-19 10:14
S tím radonem je to zajímavé, to jsem ještě neslyšel. Každopádně jak ten rám je to praktické, teď ještě aby to cenou vyšlo dobře...
A není pak nějaký problém s podrostem ve výšce vrutů?
Citovat
 
 
0 #4 olinka 2012-09-06 15:07
Díky za info!
Citovat
 
 
0 #3 Zemní vruty,s.r.o. 2012-09-06 13:47
v případě potřeby s poradenstvím nebo prodejem zemních vrutů nás neváhejte kontaktovat na www.zemni-vruty.com
Citovat
 
 
+1 #2 KRINNER CZ S.r.o. 2012-09-06 11:41
Dobrý den,
zemní vruty jsou vyvíjeny pro více druhů a typů zemin.Před započetím výstavby si jejich únosné vlastnosti předem změříme vlastním certifikovaným zařízením.
Budete li potřebovat více informací, prosím kontatktujte mne na pavel.hruby@zemnivrut y.cz , popř. telefonicky na 775157066.
Děkuji Pavel Hrubý
Citovat
 
 
+1 #1 olinka 2012-09-05 11:15
Jsou zemní vruty vhodné pro každý terén? Dělá se před započetím práce průzkum podloží?
Citovat
 

Přidat komentář


Partneři projektu

  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner