Tisk
GEOCELL: <small>základová deska na pasech nebo na pěnovém skle? </small>

GEOCELL: základová deska na pasech nebo na pěnovém skle?

Dagmar Šimonová | Pátek, 11. říjen 2013 |

Přidat na Seznam.cz

Na otázku ohledně základové desky z pěnového skla odpovídá jednatel společnosti CONDA, která je výhradním dovozcem pěnového skla Geocell pro český trh, Jan Cimburek.

Vysvětlil byste našim čtenářům, jaké jsou výhody a nevýhody založení objektu na pěnovém skle Geocell v porovnání s klasickým založením na základových pasech?

logo Conda"Dnes a denně se potýkám s tím, co je a není drahé. A dle prvních odpovědí budoucích stavebníků, na moji otázku" proč nepoužijete pěnové sklo", se dozvídám, že pěnové sklo je drahé. Nevím, kde tyto informace neustále získávají a jak k tomuto resumé dospěli.

 

conda-foto IIIIKdyž pominu náklady na práci při zhotovení klasické základové desky, zbývají mi pouze náklady spojené s materiálem pro realizaci. Klasická základová deska je skladbou podobná desce na pěnovém skle. Proto se budu věnovat pouze dvěma materiálům z celé skladby základové desky. A to zajištění drenáže základové desky a jejímu tepelnému odizolování.

 

conda foto IIIU klasické základové desky se provede realizace základových pasů a poté se naveze, rozprostře a zhutní vrstva drenážního kameniva, o síle cca 30 cm. Nákladově Vás tato vrstva vyjde na cca 250-300 Kč/m2. Poté se vylije základová deska a ta se tepelně odizoluje minimálně 10 cm polystyrenu. Cena za m2 se pohybuje cca 300 Kč. Celý tento sendvič se musí ještě zakrýt minimálně 5 cm betonové kročejové mazaniny s jednoduchým armováním, na kterou už posléze může přijít podlahová krytina. Takže u klasické základové desky Vás 1 m2 drenáže a tepelné izolace vyjde na 550- 600 Kč. Dalším nákladem je betonová mazanina s armováním, které Vás vyjde na cca 100-120 Kč/m2.A jednoduchými počty jsme se dostali na částku 600-720 Kč/m2za drenáž, tepelnou izolaci a zakrytí tepelné izolace.

 

conda-foto  IIA nyní to drahé pěnové sklo. Pokud použiji 40 cm pěnového skla, standard pod pasivní dům, tak mne 1 m2 vyjde na cca 550 Kč. A další vrstva kročejové mazaniny, se už nemusí aplikovat. Tak je drahé, to pěnové sklo???

 

conda-fotoZávěrem nevím co dalšího napsat či jaký jiný argument použít. Český stavebník je vcelku raritou a odmítá vše nové. Nové a ne dražší, než staré a zaběhlé. A to zde schválně opomíjím rozdílné další parametry jako, únosnosti v tlaku, životnost a úsporu na prácipři zakládání.

Více informací na www.zakladova-deska.net či www.penove-sklo.net

Komentáře  

 
0 #1 Origis 2013-10-18 08:38
Máme zkušenosti s realizací základových desek na pěnovém skle a můžeme tento způsob zakládání staveb doporučit těm, kteří mají rovinatý pozemek, chtějí mít přímý vstup na zahradu bez schodů, ocení větší akumulační hmotu v domě a finanční úsporu za hrubé podlahy (např. polystyren a hrubý potěr).
Začátkem listopadu začneme s realizací další základové desky na pěnovém skle, pokud by měl někdo zájem stavbu vidět, kontaktujte nás www.origis.cz
Citovat
 

Přidat komentář


Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

gotop