Zajímavé realizace dřevostaveb

Tisk
První katalog pasivních domů

První katalog pasivních domů

Michal Babor | Pátek, 10. prosinec 2010 |

Přidat na Seznam.cz

Téměř 60 projektů a vizualizací pasivních domů od zhruba 30 významných českých architektů a architektonických kanceláří -  to je obsah právě vydané publikace Pasivní domy. Katalog společnosti Isover získal cenu v soutěži Český energetický a ekologický projekt 2009 (ČEEP 2009) a je první publikací tohoto druhu v České republice. Více než třetinu publikovaných projektů rodinných a bytových domů tvoří dřevostavby různých konstrukcí - od skeletových přes panelové až po masivní dřevo.

Chystáte se na stavbu rodinného domu a chcete, aby vaše obydlí bylo moderní, šetřilo životní prostředí a nevyžadovalo vysoké provozní náklady? Pak je nejlepší volbou pasivní dům, který v parném létě nepotřebuje klimatizaci, v zimě se nemusí dlouho vytápět a teplota v interiéru po celý rok dosahuje příjemných hodnot. Společnost Isover propaguje tyto domy pod značkou Multi-Komfortní dům.

katalog_isover1Velmi důležitou součástí pasivních domů jsou vysoce kvalitní izolační materiály. Zateplení fasády a střechy, izolace podlahy a stropu, to vše má pro vlastnosti stavby zcela rozhodující význam. Materiály musí dům nejen dobře tepelně izolovat, ale také zaručit jeho vzduchotěsnost. Izolační materiály společnosti Isover všechny tyto požadavky dokonale splňují a architekti je proto ve svých projektech často využívají.

 

katalog_isover2Zákazník v katalogu najde také důležité informace, které se týkají již zmíněných nepodložených, ale rozšířených mýtů o pasivních domech. Mezi tyto mýty patří například vysoká finanční náročnost stavby, omezený výběr stavebních materiálů či nevzhledný design. Smyslem publikace je představit pasivní dům nejen jako ekonomicky výhodné a ekologické, ale především komfortní a zdravé místo k životu.

Katalog lze objednat za cenu 95 Kč + dobírka na www.isover.cz.

Získejte tento katalog v bonusovém programu tohoto webu! Více informací

Mgr. Michal Babor

Z životní dráhy učitele, kterým jsem chtěl být snad už v peřince, jsem před drahnou řádkou let zběhl do sféry časopisů o bydlení. Ze zaměstnance jsem se před deseti lety stal zaměstnavatelem, ale redakční práci zůstávám věrný...

Nejnovější články autora


Líbil se Vám článek?

Přidat komentář


Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner
gotop