Zajímavé realizace dřevostaveb

Tisk
Sonnleitner: <small>Nový hráč na našem trhu</small>

Sonnleitner: Nový hráč na našem trhu

Michal Babor | Čtvrtek, 16. prosinec 2010 |

Přidat na Seznam.cz

Se závěrem letošního roku vstupuje na český trh s dřevostavbami

– pro bydlení nový hráč - renomovaná německá společnost Sonnleitner, která má za sebou více než 50 let historie a zkušeností. Sonnleitner nenabízí žádné typové domy ani projekty, každý dům je originál přizpůsobený požadavkům klienta. Sázka na maximální využití dřeva při stavbě se firmě vyplácí, o čemž svědčí mimo jiné i více než 2000 dosud realizovaných domů. Patentovaný systém vnější stěny Twinligna vychází z myšlenky baubiologie a obsahuje prakticky pouze dřevo – výplň mezi dvěma 50mm fošnami tvoří dřevovláknitá tepelná izolace. Skladba je difuzně otevřená a neobsahuje žádné chemické látky pro ochranu dřeva.

sonnl_2Protože společnost Sonnleitner začínala původně jako dřevozpracovatelská firma, má bohaté zkušenosti také v této oblasti a může nabídnout svým zákazníkům vysokou míru prefabrikace s efektivní kontrolou kvality, na druhou stranu si však zachovává možnost variabilně reagovat na individuální požadavky. Důkazem je mimo jiné také schopnost dodat dům v nejrůznějším stupni dokončení pro případ, že by si řemeslně zručný stavebník chtěl stavbu dokončit sám a ušetřit tak za dodávku na klíč, která jinak samozřejmě patří u společnosti Sonnleitner ke standardní nabídce.

Pro své potenciální klienty má Sonnleitner připraveno také mohutné lákadlo v podobě své referenční a vzorkovací stavby v Ortenburgu u Pasova. Kromě prezentace dřeva jako jedinečného materiálu pro stavbu i vybavení interiéru jsou zde připraveny čtyři modelové domácnosti v různém stylu – moderní, elegantní, venkovský a young living. Ti, kdo se už se Sonnleitnerem stavět rozhodli, si zde mohou vybrat konkrétní materiály – od podlahové krytiny přes omítky, tapety či obklady až po dveře a další detaily.

sonnl_3Další trumf? V posledních deseti letech získal Sonnleitner 12 ocenění v nejrůznějších německých soutěžích včetně prestižní ceny Golden Cube (oceněný dům jsme představili v časopisu Dřevo&Stavby 4/2010) – nejen za dobrý poměr mezi cenou a kvalitou, ale také za příznivou energetickou bilanci či neotřelý design. Nezbývá než počkat, jak přijme nového hráče obecně konzervativní český stavebník. V každém případě je však vstup silné německé společnosti na český trh jasným signálem, že po dřevostavbách na našem trhu poptávka stále roste.

Mgr. Michal Babor

Z životní dráhy učitele, kterým jsem chtěl být snad už v peřince, jsem před drahnou řádkou let zběhl do sféry časopisů o bydlení. Ze zaměstnance jsem se před deseti lety stal zaměstnavatelem, ale redakční práci zůstávám věrný...

Nejnovější články autora


Líbil se Vám článek?

Komentáře  

 
0 #2 Martin 2011-08-23 14:46
Moc pěkné a kvalitní domy.
Citovat
 
 
+3 #1 Radim 2010-12-16 16:06
naprosto skvělé domy a renomovaná firma na dřevostavby
Citovat
 

Přidat komentář


Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner
gotop