Tisk
Cesta od chatky po útulné a trvalé bydlení

Cesta od chatky po útulné a trvalé bydlení

Redakce | Úterý, 28. srpen 2018 |

Přidat na Seznam.cz

Jana si firmu pro stavbu svého domu našla na internetu. Jak sama říká, prostě „na ni vypadla". I když to není vždy ideální postup, Jana nelituje – ATRIUM jí postavilo dům, který si vysnila, a až na maličkosti by v něm dnes, po sedmi letech obývání, nic neměnila.

VELA 100 Plzeň-jih 1 (29)Proč jste si vybrali dřevostavbu?

Původně jsme chtěli na zahradě nějaký dřevěný domek, který by nahradil stavební buňku a vytvořil lepší zázemí pro užívání zahrady, na kterou jsme chodili z 1,5 km vzdáleného bytu v Nepomuku. Takže začal proces hledání a „gůglení" a první, co na mě vypadlo, bylo ATRIUM. Stavba svépomocí nepřicházela v úvahu, vše by se muselo řešit na úkor zaměstnání a hlavně vlastní rodiny.

Vybírali jste mezi typovými a individuálními projekty rodinných domů?

Začali jsme typovým. Věděli jsme, že nechceme patrový. Je dobré, když se rodina potkává, k tomu je náš dům dispozičně ideální. V nabídce Atrium nám padl do oka na první pohled dům Vela 100.

VELA 100 Plzeň-jih 1 (36)VELA 100 Plzeň-jih 1 (38)Co rozhodovalo při výběru dodavatele vašeho domu?

Nejprve náhoda, vyhledávač na internetu – na prvním místě se zobrazilo ATRIUM a navíc kousek od nás. Pevně daná cena za zvolené vybavení, změny ve střešní konstrukci pro půdní prostor nebyly problém, komín pro kanadská kamna také ne.

Jak naplnil dům vaše očekávání?

Dům je prostě skvělý – vše je tak, jak jsme chtěli. A náklady na provoz téměř žádné, voda vlastní, odpad do kořenové čističky, topení kanadskými kamny vlastním dřevem při minimální spotřebě, takže jen nevelký účet za elektřinu. Skvělé jsou předokenní žaluzie, které skvěle fungují jako tepelná izolace v létě i v zimě, jinak žijeme bez záclon s výhledem do zeleně.

Změnili byste nyní něco na svém domě?

IMG 7332Něco málo, ale jen detaily, které vás při stavbě nenapadnou, třeba sprchový kout. Určitě bych ho chtěla bez vaničky a jiný obklad než mozaiku, těch spár na úklid je opravdu hodně. A pak by byla dobrá šatna na všechny ty sportovní tašky, hokejky a různé nezbytnosti, co se povalují dětem v pokojíku. Takže naše technická místnost s kotlem a bojlerem a navíc vodárnou je nyní jako skladiště, které není nafukovací. Ale tato místnost by byla zřejmě na úkor nějakého jiného prostoru.


Líbil se Vám článek?
gotop