Archiv starších vydání

Časopis Dřevo a stavby 6/2009

Přidat na Seznam.cz

V časopisu Dřevo&stavby číslo 6/2009 najdete kromě pokračování pravidelných seriálů (Filozofie bydlení, Mýty a pověry a Stavíme dům ze dřeva) články věnované stavebním technologiím (Masivní dřevo nejen pro rodinné domy), závěrečný díl krátkého seriálu o izolacích (Minerální a pěnové izolace) i pravidelnou sekci věnovanou pasivním domům (Blýská se na lepší časy?). V části věnované interiéru tentokrát důkladně probereme podkrovní část staveb (Romantika mezi trámy) a z oblasti konstrukčních prvků bude řeč o vytápění – kamnech na pelety (Moderní nástupce dřeva). O dřevěných prvcích v zahradě a stromech ozdobných i v zimním období se dočtete na stránkách věnovaných okolí domu. V čísle také již tradičně najdete několik návštěv rodinných domů – dřevostaveb a spoustu dalších informací, tipů a zajímavostí.

 

dřevostavbaChata? Nikoliv, dřevostavba!
Proč je dřevo tolik oblíbeným stavebním materiálem všech chatařů a chalupářů, a přesto by mnozí z nich váhali pořídit si dřevostavbu jako místo k trvalému bydlení? Na tuto a další otázky jsme hledali odpovědi v úvodním článku tohoto vydání.

rodinný důmMasivní dřevo nejen pro rodinné domy
Moderní dřevěné konstrukce nabízejí zdravé a celoročně příjemné klima, nízké provozní náklady a některé i každodenní kontakt s masivním dřevem v moderním obytném prostoru. Velkoformátové lepené panely jsou ideálním řešením pro ty stavebníky, kteří chtějí žít obklopeni přírodními materiály.

 

mobilní dřevostavbyStádo na kolečkách
Pravidelná rubrika. Originál představuje atypické řešení přechodného nebo víkendového bydlení. Naprosto funkční bydlení – pobyt přímo v přírodě - umožňují malé mobilní dřevostavby v údolí Methow Valley ve státě Washington.

 

pasivní domyBlýská se na lepší časy?
Volný seriál článků o pasivních domech se tentokrát vrací zpět na pomyslný začátek. Ing. Juraj Hazucha z Centra pasivního domu v něm odpovídá na otázky týkající se základních principů fungování a zásad užívání pasivního domu.

 

dřevostavbyRomantika mezi trámy
Článek věnovaný bydlení pod střechou, využití tohoto jedinečného prostoru nabízejícího nejen atypické tvary a přímo vyžadujícího netradiční řešení, ale zároveň místa s nezaměnitelnou atmosférou, o úloze dřeva při jeho zařizování a výhodách i úskalích tohoto procesu.

kamna na peletkyModerní nástupce dřeva
Kamna na pelety se na první pohled od těch obyčejných na dřevo, která můžete koupit ve kterémkoliv hobby marketu, příliš neliší. Také jejich užívání není oproti běžným kamnům příliš rozdílné - zůstává kontakt s živým ohněm, ani v designu nenajdeme velké rozdíly. Kamna na pelety ale uživateli přináší navíc řadu praktických výhod…

Dřevo v zahraděDřevo v zahradě
Dřevo jako přírodní materiál do bezprostředního okolí domu – zahrady – prostě patří. Žádný jiný materiál s tak přirozeným vzhledem a širokou škálou uplatnění i možností úprav prostě nenajdeme. Záleží už pak jen na kreativitě a fantazii majitele…

rodinné domyPojďte dál
Stejně jako v každém čísle časopisu nabízíme zajímavé návštěvy rodinných domů, ve kterých se skutečně žije. Zajímavé reportáže ilustrované fotografiemi provází vyprávění majitelů domů včetně komentáře architekta stavby či stavitele. Jednotlivé příběhy tak prezentují čtenáři osobní praktické zkušenosti a postřehy uživatelů dřevostaveb.

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner
gotop