5 důvodů pro vrstvené masivní dřevo

Tisk

Dagmar Čechová | Úterý, 02. září 2014 |

Přidat na Seznam.cz

5 důvodů pro vrstvené masivní dřevoChcete-li si užívat blízkosti masivního dřeva, nemusíte stavět zrovna srub nebo roubenku. Velkoplošné panely se vyrábí i v pohledové kvalitě, tedy tak, že se stěny v interiéru nijak dále neupravují. Vybrali jsme pět nejzajímavějších výhod, které dřevo jako stavební materiál nabízí.

1. Dokonalá tvarová stabilita

5 důvodů pro vrstvené masivní dřevoPanely z vrstveného dřeva se vyrábějí z vysušených, převážně smrkových lamel, které se skládají a lepí do vrstev a lisují zastudena. Jednotlivé vrstvy jsou vůči sobě otočeny o 90 stupňů, což zajišťuje vysokou pevnost a stabilitu při namáhání tlakem i tahem a mimořádnou statickou únosnost.

2. Rychlost výstavby

5 důvodů pro vrstvené masivní dřevoDům se skládá jako stavebnice. Komponenty jsou v přesných formátech expedovány na staveniště, nebo je realizační firma doplní tepelnými izolacemi, fasádami, otvorovými výplněmi, rozvody a vnitřními obklady. Hrubá stavba přízemního bungalovu nezabere více než pár hodin, vícepodlažní budovy několik málo dní, bez ohledu na roční období.

3. Atraktivní design

5 důvodů pro vrstvené masivní dřevoPro tuto technologii je charakteristické přiznání atraktivní textury dřeva v interiéru. Díky hladkosti povrchu se dokonale vykresluje struktura včetně letokruhů a suků. Vnitřní stěny lze upravit pomocí omítky, obkladu či tapety, je ovšem nutné nejprve instalovat sádrovláknitou nebo sádrokartonovou deskou. Nebo se střídají stěny dřevěné s těmi s jinou povrchovou úpravou.

4. Požární odolnost

5 důvodů pro vrstvené masivní dřevoVrstvené masivní dřevo vykazuje také vysokou požární odolnost. U skeletových dřevostaveb mohou dřevěné prvky odhořívat z několika stran současně, proto se pak řeší jejich větší dimenzování či ochrana dalšími materiály. Oproti tomu konstrukce z vrstveného masivního dřeva odhořívají plošně, oheň působí pouze z jedné strany.

5. Tepelná setrvačnost

5 důvodů pro vrstvené masivní dřevoPanely z vrstveného dřeva jsou plošně neprůvzdušné, velmi odolné proti mechanickému porušení a díky prefabrikaci se u nich zásadně snižuje počet montážních spojů - jediných slabých míst při realizaci. A fázový posun je podle tloušťky až sedm hodin, v kombinaci s vhodným izolačním materiálem dokonce ještě jednou tolik. Ohřátá fasáda nám v tedy interiéru zatopí až nad ránem, kdy bývá chladněji.

 


Líbil se Vám článek?

Komentáře  

 
0 #4 Roccatan 2017-11-06 09:14
:lol:
Citovat
 
 
0 #3 Taj 2017-05-15 21:37
Thanks for finally talking about >5 důvodů pro vrstvené masivní dřevo
Citovat
 
 
0 #2 noviq 2017-01-24 21:57
Hmm, kdyby tak správce odstranil z diskuze spam..
Citovat
 
 
0 #1 greslova@email.cz 2016-07-09 13:07
:-)
Citovat
 

Přidat komentář


Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

gotop