Dodatky k článkům

Tisk

Korek skoro zázračný - DaS 5/2010

Michal Babor | Čtvrtek, 16. září 2010 |

Přidat na Seznam.cz

Zdravé bydlení

Korek skoro zázračný

Tepelná a zvuková izolace

Zvuková izolace je vyráběna z korku o zrnech speciální velikosti, takže splňují, ba překonávají normy zvukové průzvučnosti, jak je stanoví stavební zákony, asociace, architekti a vládní instituce. 

Tato izolace se vyrábí z té pravé směsi velkých a malých korkových zrn slisovaných do optimální střední/nízké hustoty. Tato kombinace vybraných zrn a ideální hustoty zaručuje v kombinaci s vhodnými povrchy (dřevo, parkety, keramika, laminát, mramor, břidlice, kámen či plovoucí podlahy) tu nejlepší zvukovou izolaci.

Protože na metr čtvereční můžeme napočítat několik milionů korkových buněk, je to záruka akusticky tlumivých účinků, protože každá buňka představuje překážku pro šíření zvuku. Zmíněná unikátní fyzická struktura dává korku výjimečnou pružnost. Bez problémů se přizpůsobí nerovnostem povrchu a představuje vynikající základnu hotové podlahy.

Korek se používá také jako venkovní izolace. Díky difuzní otevřenosti dům izolovaný dům korkem „dýchá", proto to je výborný izolant i proti mírné vlhkosti a plísním oproti chemickým izolacím. Je to dáno jeho stavbou. Je to přírodní, netoxický, ekologický materiál z obnovitelných zdrojů, takže nejen že bez problémů zatepluje dům,ale je i 100% zdravotně nezávadný pro lidský organismus.

Korek je tvarově stálý a elastický, co ž se projevuje tím, že po stlačení má schopnost nabýt zpět svůj původní tvar. Je také výborný tím, že odolává opotřebením. Dobře vzdoruje teplotám v rozsahu od

-200 °C do + 200 °C. Přirozeným způsobem je odolný proti ohni.

Po celou dobu své životnosti nezmění své složení a odolává nejen chemickým vlivům, ale i bakteriím.

Korkové izolace, ale i všechny výrobky z korku jsou recyklovatelné.

Mgr. Michal Babor

Z životní dráhy učitele, kterým jsem chtěl být snad už v peřince, jsem před drahnou řádkou let zběhl do sféry časopisů o bydlení. Ze zaměstnance jsem se před deseti lety stal zaměstnavatelem, ale redakční práci zůstávám věrný...

Nejnovější články autora


Líbil se Vám článek?

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner
gotop