Tisk
Zařiďte si s námi domácí pracovnu!

Zařiďte si s námi domácí pracovnu!

Dagmar Šimonová | Úterý, 04. září 2012 |

Přidat na Seznam.cz

Pokud patříte k těm, kteří si svou práci často berou domů, nebo dokonce pracujete z domova neustále, určitě ve svém rodinném domě potřebujete pořádnou pracovnu. Ve druhém díle našeho seriálu Zařizujeme dřevostavbu, který zveřejňujeme vždy k každém čísle časopisu Dřevo&Stavby, jsme jednu elegantní a praktickou vybavili za vás!

Domácí pracovnaČasto dostaneme dobrý nápad, jakým způsobem se pustit do zařizování interiéru, začneme velice slibně, ale dotažení nedopadne podle našich představ. Jak si s podobným problémem poradit? Nikdo není neomylný a i zkušení bytoví architekti někdy potřebují trochu experimentovat, aby se dobrali správného výsledku. Každý ale chápe, že věnovat dlouhé hodiny a značné investiční náklady do několika pokusů o zařízení jednoho pokoje, není zrovna ta pravá volba. Díky moderním technologiím dnes můžeme sáhnout po rychlejší, snazší a mnohem levnější variantě – realistickém 3D modelu. Jak podobná snaha může dopadnout, zhodnoťte na našem návrhu domácí pracovny. K modelování zvoleného prostoru jsme použili program ArchiCAD a k vytvoření fotorealistických vizualizací program Artlantis Studio.

Důležitý je velký a účelný pracovní stůl

07Základní půdorysné rozvržení bylo převzato z domu Ekonomy MS 08 od společnosti MS HAUS s.r.o., dvoupodlažního domu s celkovou užitnou plochou necelých 157 m2. Dům je klasicky půdorysně rozdělen – v prvním podlaží je umístěná společenská zóna domu s koupelnou a jedním pokojem, v druhém nadzemním podlaží se pak nachází koupelna, ložnice, prostorný pokoj a námi použitá pracovna. Pracovna je díky nestejné světlé výšce prvního podlaží rozčleněná do dvou úrovní. V té vyšší se nachází knihovna s pohodlným křeslem, určeným ke čtení, v té nižší pak vlastní pracovní část. Dvě vysoká okna prostor dostatečně prosvětlují, pro zastínění nežádoucích slunečních paprsků v letním období slouží vnitřní žaluzie. Rohový pracovní stůl s pevným počítačem je prostorný, kancelářskou židli bez koleček můžeme samozřejmě zaměnit i za otočnou variantu. Nízká komoda je určená pro ukládání dokumentů a pro provoz tiskárny. Pohodlný gauč s konferenčním stolkem může sloužit pro oddech od náročného pracovního soustředění, nebo pro příjemné jednání s obchodními partnery. Pokud počítáte s velkým počtem návštěvníků, je vždy vhodné zvážit samostatný přístup do pracovny, bez nutnosti průchodu celým domem.

Barevnost a ladění místnosti musí motivovat k práci

Domácí pracovnaBarevné tóny jsou sladěny do odstínů zelené, dlouhou místnost opticky zkracuje výrazná ornamentální vliesová tapeta, použitá na kratších stěnách. Jednoduché schodiště z perforovaného plechu nezatěžuje interiér a pomáhá bezpečně a pohodlně překonat půlmetrový výškový rozdíl. V interiéru jsou použita celkem tři svítidla – stojací lampa u knihovny, jednoduchá lampička na pracovním stole a designový lustr se Zdravým světlem, které zdařile imituje světlo denní a vytváří tak příhodné podmínky pro práci.

04Díky jednoduchému modelování v programech ArchiCAD a Artlantis Studio jsme mohli vyzkoušet různé barevné varianty a několik typů svítidel a nábytku, abychom se dobrali k, podle nás, dokonalému výsledku. Bez pomoci chytrých softwarů by hledání toho, co je pro daný prostor správné, trvalo mnohem déle.

Zajímá nás Váš názor! Jak se Vám interiér domácí pracovny líbí?

Článek najdete v čísle 2/2012 časopisu Dřevo&Stavby!

Vaše komentáře (2)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Design”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop