Tisk
Dřevěný stůl s hliníkovým límcem

Dřevěný stůl s hliníkovým límcem

Dagmar Šimonová | Pondělí, 01. červenec 2013 |

Přidat na Seznam.cz

Stůl s příznačným názvem „Homework" (domácí úkol) je dílem švýcarského designéra Tomáše Krále, který se narodil na sousedním Slovensku. Minimalistický design kombinuje dva vděčné a příjemné materiály – dřevo a hliník, využívá a propojuje jejich kvality. Originální nápad na netradiční odkládací plochu povyšuje jednoduchý stůl na umělecký kus, který ozdobí a ozvláštní každý interiér.

homework-table-5homework-table-3homework-table-6

 


Kreativní a zároveň funkční myšlenka

 homework-table-9Mezi dřevěnou desku stolu je integrován hliníkový plát, který přesahuje rozměry pracovní plochy a na okrajích je ohnut do tvaru speciálního „límce", který má svému uživateli pomoci ve dvou směrech. V první řadě funguje jako odkládací plocha, do které je možné umístit třeba rozečtenou knihu nalistovanou na požadované straně, jeho druhou předností je zachycování padajících předmětů z desky stolu. Nikdy už tak pod stolem nebudete muset pátrat po zakutálené tužce.

homework-table-1homework-table-8homework-table-7

 


Tradice okořeněná humorem a svěžestí

40df89be970fa65862b4d4e300b7156bTomáš Král vystudoval uměleckou universitu v Lausanne na jihu Švýcarska, kde také žije a kde si v roce 2008 založil vlastní studio Thomas Kral Product Design Studio. Mladý designér rád pracuje s materiály jako je korek, sklo nebo keramika a jeho produkty zasahují sféru osvětlení, nábytku i doplňků. Svou tvorbu charakterizuje jako styl, vycházející z tradice, doplněný nekonvečními myšlenkami, humorem a svěžestí. Rád experimentuje s rozličnými řemesly a neobvyklými výrobními postupy, pomocí kterých se snaží nalézt kreativní, jednoduchá a inovativní řešení.

db5eac74211f27f41df3b5e712e0b18dc5b2863ec3de12fffcd19922f3aa67b2Díla Tomáše Krále můžeme vidět na různých uměleckých výstavách v Curychu, Berlíně, Londýně i Paříži. Pracuje často na zakázku mezinárodních společností, sídlících v Evropských zemích i USA. Za svou práci byl Tomáš Král již několikrát odměněn, naposledy v roce 2010 ve Švýcarsku.

Vaše komentáře (3)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Design”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop