Tisk
Kde bydlí příroda

Kde bydlí příroda

Dagmar Čechová | Pátek, 19. září 2014 |

Přidat na Seznam.cz

Být obklopen přírodními materiály a motivy má velmi příznivý vliv na naši psychiku. Proto volíme v interiéru mnoho částí a doplňků ze dřeva či kamene, záplavu květin i obrazy s přírodní tématikou. Jak ale na místa, kam prostě nejlépe pasuje sklo?

m Grafosklo celoskleneny obklad za kuchynskou linkou foto zdroj J.A.P (1)Zejména v moderních dřevostavbách může sklo hrát podstatnou roli nejen jako okenní výplň. Použité šikovně v interiéru jej odlehčí, provzdušní a samozřejmě mu dodá tolik potřebné světlo. Ačkoliv to není přírodní materiál, může být přírodou protknut zcela bez omezení.

m Celosklenena stena piskovany motiv foto zdroj J.A.PNapř. do Grafoskla je možné zalaminovat jakýkoliv materiál od vytisknuté fotografie, přes látku, plátky dýhy nebo sušených rostlin. Můžeme jej použít jako obklad za kuchyňskou linku, na skleněné stěny, celoskleněné dveře apod. Použitím vhodného dekoru či přímo fotografie tak můžeme pozvednout přírodní charakter interiéru.

m Celosklenene dvere dvoukridle piskovany motiv posuvne po sklenene pricce posuv TRIX HEAVY foto zdroj J.A.PPřírodní motivy vykouzlíte i na pískovaném skle, které můžete využít na dveře či celou stěnu. „Pískování je metodou otryskání skla proudem speciálního písku. Jeho součástí jsou také malé hliníkové částice, které do skla vytváří mikroskopické prohlubně. Tím vzniká matné pískované sklo. Finální fází výroby je nanesení speciálního nano povrchu, který pískovaný dekor uzavře – tedy zabrání usazování nečistot a také dokáže prokazatelně usnadnit jeho údržbu nebo eliminovat tvorbu otisků prstů," říká Petr Paksi, výkonný ředitel společnosti J.A.P., která se výrobou pískovaného skla zabývá.

Nebojme se a kombinujme dřevo se sklem. Vznikne tak útulné prostředí, v němž nám bude příjemně a příroda tam bude ráda bydlet s námi.

Vaše komentáře (1)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Design”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop