Smaltovaná ocel Kaldewei – materiál do koupelny na věčnost

Smaltovaná ocel Kaldewei – materiál do koupelny na věčnost

Komerční sdělení | Pondělí, 23. leden 2023 |

Přidat na Seznam.cz

Jedinečná symbióza skla a oceli dnes fascinuje více než kdy jindy. Dva veskrze přírodní materiály odhalují v jedinečné symbióze fascinující vlastnosti, kterých si lidé vždy cenili. Kaldewei spojil odolnou ocel s ušlechtilým sklem a vytvořil znamenitou smaltovanou ocel Kaldewei. Čerpaje ze 100 let zkušeností dnes Kaldewei vytváří špičková řešení pro koupelny z jednotného materiálu s důsledně vysokým standardem kvality, který nachází uznání po celém světě.

Ať již jde o extra ploché sprchové vaničky, umyvadla či koupací vany – celý výrobní řetězec až po hotový výrobek Kaldewei realizuje výhradně ve vlastních továrnách. Výroba začíná výběrem vhodných surovin, pokračuje zhotovováním smaltu a tvarováním oceli a končí zušlechťováním znamenitým smaltem Kaldewei.

I dnes je Kaldewei jediným výrobcem koupelnového vybavení, který svůj smalt vyrábí ve vlastní tavírně. Receptura byla vyvinuta v laboratořích Kaldewei a v průběhu desetiletí ji firemní odborníci neustále dále vylepšovali. Zpracovávají se suroviny ze šesti kontinentů a výsledkem je fascinující kompozit, který i po letech září jako v den, kdy opustil výrobní linku.

DrevoaStavby.cz Smaltovaná ocel Kaldewei suroviny

obr.: Receptura byla vyvinuta v laboratořích Kaldewei a v průběhu desetiletí ji firemní odborníci neustále dále vylepšovali. Zpracovávány jsou suroviny ze šesti kontinentů. Foto: KALDEWEI, Evelyn Dragan

Smaltovaná ocel Kaldewei – fascinující, přesvědčivá, dlouhověká


Proč je smaltovaná ocel Kaldewei tak jedinečná? Jedním důvodem je tajná receptura, která se u Kaldewei vyvíjela v průběhu generací. Za několik desetiletí tak vznikl high-tech materiál, který je ideální pro použití v moderních koupelnách. Výjimečné vlastnosti oceli a smaltu, spojené v znamenité smaltované oceli Kaldewei, oslovují partnery a zákazníky po celém světě.

Díky povrchu s tvrdostí skla jsou koupelnová řešení ze smaltované oceli Kaldewei velmi hygienická a snadno se čistí. Mechanická či chemická zátěž, kterou s sebou přinášejí kosmetické a čisticí přípravky, nedokáží odolný povrch poškodit. Výjimečně dlouhá záruční doba 30 let je jasným stanoviskem Kaldewei k životnosti a odolnosti smaltované oceli, kterou Kaldewei podtrhuje mimořádnou kvalitu svých řešení pro koupelny.

Vlastnosti smaltované oceli lze individuálně rozšířit úpravami povrchu, například protiskluzovou vrstvou. Na řešení koupelen od Kaldewei sází nejenom investoři a modernizátoři, ale také architekti a hoteliéři, jež obdivuhodné vlastnosti a přednosti materiálu smaltovaná ocel Kaldewei fascinují.

DrevoaStavby.cz Smaltovaná ocel Kaldewei spracha a vana

obr.: Extra plochá sprchová vanička Scona, volně stojící vana Meisterstück Classic Duo Oval, umyvadlo na desku Miena. Foto: KALDEWEI

Udržitelná z přesvědčení


S rostoucími ohledy veřejnosti na životní prostředí vstupuje téma udržitelnosti stále více do popředí. Koupelnová řešení ze smaltované oceli od Kaldewei nezůstávají ani v tomto ohledu nic dlužna, protože se dají ze 100 procent recyklovat. Investoři a architekti tak mohou svým zákazníkům nabídnout ekologické plánování koupelen. Smaltovaná ocel Kaldewei obdržela v roce 2017 cenu „Green Good Design Award", což je jedno z nejrenomovanějších ocenění za udržitelnost na světě.

Odpovědné zacházení se zdroji, výrobní postupy neohrožující životní prostředí a koupelnová řešení, která lze na konci doby životnosti recyklovat – to vše jsou již po několik generací atributy podnikové filozofie Kaldewei. Tento postoj aktuálně potvrzuje podnik spoluprací s organizací na ochranu životního prostředí WWF.

Receptura byla vyvinuta v laboratořích Kaldewei a v průběhu desetiletí ji firemní odborníci neustále dále vylepšovali. Zpracovávány jsou suroviny ze šesti kontinentů. Výjimečné vlastnosti oceli a smaltu, spojené v znamenité smaltované oceli Kaldewei, oslovují partnery a zákazníky po celém světě.

Díky povrchu s tvrdostí skla jsou koupelnová řešení ze smaltované oceli Kaldewei velmi hygienická a snadno se čistí. Mechanická či chemická zátěž, kterou s sebou přinášejí kosmetické a čisticí přípravky, nedokáží tento odolný povrch poškodit.

DrevoaStavby.cz Smaltovaná ocel Kaldewei volně stojící vana OYO DUO

obr.: Volně stojící vana Meisterstück OYO DUO, umyvadlová mísa Miena. Foto: KALDEWEI

KALDEWEI – smaltovaná ocel do koupelny→

Vaše komentáře (0)

Nejnovější články v kategorii “Design”

Více článků »

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop