Tisk
Papírový nábytek znovu na scéně

Papírový nábytek znovu na scéně

Michal Babor | Středa, 14. září 2011 |

Přidat na Seznam.cz Na počátku 90. let minulého století se u nás objevily první pokusy o papírový nábytek. Police poněkud sporného vzhledu se skládaly jako stavebnice a představovaly především cenově výhodnou alternativu dřevěného mobiliáře. Doba pokročila a papírový nábytek se vrací na scénu – tentokrát ovšem jako designový kousek, který může směle soupeřit s výrobky renomovaných návrhářských studií.

Dřevostavba s papírovým nábytkem

alax1 alax2Ještě před několika lety si nikdo nedokázal představit, že by se posadil na papírovou židli k papírovému stolu. Dnes je tato představa realitou. Designový nábytek Kubedesign je vyroben ze stoprocentně recyklovaného kartonu. Díky využití principu origami mají všechny výrobky jednoduché a funkční tvary, jsou ekologické a odolné. Do dřevostavby se papírový nábytek výborně hodí – je podobně šetrný k životnímu prostředí jako dům samotný.

Papír v moderní podobě 

alax4Moderní technologie výroby, materiály orientované na ekologickou udržitelnost, dokonalá příprava a plánování projektů i individuální přístup s využitím kvalitního digitálního tisku, to vše nabízí papírový nábytek Kubedesign. Jeho výhody? Snadno se přenáší, protože je lehký, lépe se přizpůsobí novému využití a potřebě, přináší nový životní styl, orientovaný na neustálé změny a bydlení v souladu s přírodou.

Mgr. Michal Babor

Z životní dráhy učitele, kterým jsem chtěl být snad už v peřince, jsem před drahnou řádkou let zběhl do sféry časopisů o bydlení. Ze zaměstnance jsem se před deseti lety stal zaměstnavatelem, ale redakční práci zůstávám věrný...

Nejnovější články autora

Vaše komentáře (2)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Nábytek a doplňky”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop