Tisk
První židle "s titulem" je z masivního dřeva

První židle "s titulem" je z masivního dřeva

Michal Babor | Čtvrtek, 18. leden 2018 |

Přidat na Seznam.cz

Židle Alba, kterou pro značku TON navrhl italský designér Alexander Gufler, získala na loňském designbloku titul Nejlepší nový nábytek.

Pojícím prvkem celočalouněné kolekce je tvar sedáku a nožní konstrukce z masivního dřeva, na niž navazuje opěrka prodloužená až pod úroveň spodní hrany sedáku.

02 OK

 

Kromě židle kolekce obsahuje také lounge křeslo a jídelní křeslo, které bylo jediným artefaktem expozice na designbloku. Porotu zaujala natolik, že jí přiřkla titul Nejlepší instalace výrobce.

Alba armchair TON

Autoři expozice, Jan Plecháč a Henry Wielgus, založili koncept expozice na myšlence, že Alba je první celočalouněnou kolekcí v sortimentu značky TON – a to je taková inovace, na niž se musí běžet všichni podívat. Kolem židle proto přilepili 650 miniaturních postaviček, které "běžely" směrem ke křeslu.

Mgr. Michal Babor

Z životní dráhy učitele, kterým jsem chtěl být snad už v peřince, jsem před drahnou řádkou let zběhl do sféry časopisů o bydlení. Ze zaměstnance jsem se před deseti lety stal zaměstnavatelem, ale redakční práci zůstávám věrný...

Nejnovější články autora

Vaše komentáře (0)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Nábytek a doplňky”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner
  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop