Tisk
Centrální vysavač - nové hobby stavebníka dřevostavby

Centrální vysavač - nové hobby stavebníka dřevostavby

Dagmar Šimonová | Pátek, 17. únor 2012 |

Přidat na Seznam.cz

Užívání centrálního vysávacího systému v rodinném domě charakterizují tolik žádané kvality, jakými jsou perfektní čistota, vítaný klid a naprosté pohodlíCentrální vysavače v případě dokonalého rodinného domu současnosti patří takřka k obvyklému standardu. Nejen usnadňují udržování čistoty, ale činí tak s vysokou mírou účinnosti, pohodlně, tiše a bez víření prachu.

 

Centrální vysavače BEAM ElektroluxKdo je zvyklý za sebou vláčet těleso tradičního vysavače, bude v souvislosti s vysavačem centrálním až unešen konečným efektem svého počínání. Lehká hadice napojená přímo na zásuvku potrubního systému v podlaze či stěně domu, se postará o práci doslova elegantní a jedinec s centrálním vysavačem zacházející, zařadí vysávání mezi svá oblíbená hobby! Jen s trochou nadsázky chceme říci, že pracovat s centrálním vysavačem je prostě radost.

Firma Elektrolux je historicky největším propagátorem centrálního vysávání

Přibližně třetina všech centrálních vysavačů instalovaných po celém světě pochází z dílen věhlasné firmy Electrolux. Ta je také už historicky největším světovým propagátorem centrálního vysávání. Právě Electrolux produkuje centrální vysavače rovněž pod značkou Beam. A mezi deset ve světovém měřítku nejvýznamnějších zástupců značky Beam patří společnost Beam ČR sídlící v Jesenici u Prahy.

 

Centrální vysavače BEAM ElektroluxPro volbu centrálního vysavače Beam Electrolux je po ruce spousta argumentů, tak alespoň některé z nich: Klinickými testy bylo prokázáno, že při používání centrálního vysavače Beam Electrolux došlo ke snížení alergických obtíží obyvatel domu. Tím, že výrobce dodává samočisticí filtry z goretexové tkaniny, odpadá čištění nebo dokonce praní filtru. Jedinou údržbou se stává vyprázdnění prachového kanystru. Při běžném vysávání k tomu dochází přibližně jednou za tři až čtyři měsíce. 

S centrálním vysavačem Beam Electrolux lze uklízet a čistit rovněž mokré podlahy. S užitím předřazeného separátoru jsou vlhké nečistoty a voda zachyceny přímo před zásuvkou a odpadá tak zdlouhavá a komplikovaná péče o potrubní rozvod. Hadice tohoto vysávacího systému jsou lehké a ohebné. Manipulace s nimi je snadná, úklid zvládnou i děti. Kromě hadic s vypínáním nabízí firma Beam Electrolux rovněž hadice s regulací výkonu. V nabídce jsou kartáče a další příslušenství pro jakýkoli povrch.

 

Centrální vysavač je tak tichý, že ostatní členové domácnosti mohou při jeho provozu nerušeně spát

Centrální vysavače BEAM ElektroluxVysavače Beam Electrolux doplňují lehké plastové kanystry na prach, opatřené nahlížecím okénkem a speciální chemickou povrchovou úpravou, která výrazně snižuje možnost vzniku plísní. Agregát centrálního vysávání v rodinném domě bývá umístěn v technické místnosti nebo třeba v garáži. Mívá výkon přesahující 1000 wattů, ale přesto žádný hluk do interiéru nedoléhá. Zatímco jeden člen domácnosti vysává, mohou ostatní dělat cokoli jiného, třeba i spát. 

Centrální vysavač funguje tak, že vzduch s nečistotami je potrubím rozvedeným po celém domě nasáván do filtračního systému. Silnější nečistoty jdou přímo do nádoby na prach, zbytek je filtrován a do odpadní nádoby prach padá po vypnutí vysavače. Nečistoty shromažďované v odpadním kontejneru tedy nemají vliv na sací výkon, jako je tomu u tradičních vysavačů. Tento efekt navíc provází i další příznivý provozní dopad – charakteristický odér běžného zapnutého vysavače je v případě domu vybaveného vysavačem centrálním naprosto neznámým vjemem.

 

Nejvýhodnější je, pokud rozvody pro centrální vysavač zabudujete už ve fázi výstavby

Centrální vysavače BEAM ElektroluxKompletní zařízení lze samozřejmě nejefektivněji a tedy i nejlevněji realizovat ve stadiu provádění rovněž veškerých jiných domovních instalací. Pro stavebníky, kteří ve svém usilování o nové vlastní bydlení obvykle bojují o každou tisícikorunu, je v těchto souvislostech důležitá skutečnost, že centrální vysávací zařízení lze pořídit ve dvou krocích! Tím prvním je instalace potrubního systému a sacích zásuvek. Ve druhé etapě pak dochází k zakoupení a namontování hlavní jednotky a jejího příslušenství. Finanční břemeno tak investor rozloží do delšího období. Cena kompletního systému centrálního vysavače Beam Electrolux pro rodinný dům se pohybuje okolo 30 až 35 tisíc korun včetně zabudování.

 

Centrální vysavače BEAM ElektroluxK tomu související technické podrobnosti: Stojí za úvahu opravdu funkční a zřetelně efektivní řešení instalace centrálního vysávání v rodinném domě zahrnout už do projekční fáze zrodu budoucí stavby. Účinnost celého systému do značné míry závisí na pečlivě naplánované "cestě" potrubí – měla by být zásadně co nejjednodušší a co nejkratší. Svoje pravidla má rovněž umístění agregátu, způsob nasávání a provedení výstupu vzduchu, zkrátka i tady se věci musejí chopit odborníci. 

Takže poslední nutné sdělení je to, že společnost Beam ČR ochotně podává svým potenciálním klientům i rozsáhlé informace na celé tohle široké téma. A zcela konkrétní ideálně řešenou instalaci centrálního vysávacího systému dokáže přiřadit k projektu jakéhokoli rodinného domu.

 

 

Vaše komentáře (4)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Ostatní”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop