Zajímavé funkce chytré domácnosti

Zajímavé funkce chytré domácnosti

Komerční sdělení | Úterý, 28. květen 2024 |

Přidat na Seznam.cz

O chytrém bydlení toho bylo již napsáno hodně. Nicméně stále zůstává jedna otázka na pořadu dne. Co mi automatizace domu přinese? Když se dostaneme do fáze rozhodování a jsme připraveni přistoupit k realizaci, vyvstává klíčová otázka. Jakého dodavatele vybrat?

Co mi automatizace domu přinese?


Na to existuje jednoduchá odpověď. Za ty největší výhody, které do domu automatizace přináší je zvýšený komfort, úsporu energií a času, pocit bezpečí, designové prvky v interiéru a zvýšení hodnoty nemovitosti. Pro inspiraci můžete sledovat názorné ukázky na Youtube, stačí se jen trochu ponořit do vyhledávání s klíčovým slovem „marketing HDL Automation s.r.o.".

Odchodové tlačítko


Při odchodu z domu se stiskem jediného tlačítka zhasnou světla, vypnou se navolené spotřebiče, případně se zamknou dveře a aktivuje se zabezpečení. Do tzv. scény ODCHOD lze zařadit i žaluzie, zda mají být během nepřítomnosti vytaženy či zataženy. Díky meteostanici lze zohlednit počasí a měnit nastavení v čase. Vše lze jednoduše ovládat pomocí aplikace i vzdáleně.

Simulace přítomnosti


Odjíždíte na dovolenou a nechcete nechat dům prázdný? Automatizace domu vám pomůže, aby zůstal obydlený i ve vaší nepřítomnosti. Večer zapne světla, spustí televizi či hudbu, zatáhne závěsy a vytvoří dojem, že je v domě někdo přítomen.

Noční vstávání


V duchu výstižného hesla „S chytrou domácností nezakopnete", když se posadíte na posteli a spustíte nohy z pelesti, senzory aktivují nouzové osvětlení cesty na sociální zařízení. Nemusíte nikoho rušit, a až se vrátíte do postele, světla se sama vypnou.

Ranní vstávání


Zde by se skvěle hodilo heslo „S chytrou domácností nezaspíte". Jestli vás probudí zvonění budíku nikdo nezaručí, ale určitě na to myslí automatizace domu. Roztáhnou se závěsy, v případě nedostatečného osvětlení se rozsvítí v ložnici a také v koupelně. Topení předem vyhřeje místnost na komfortní teplotu. Poté stačí jen zapnout rychlovarnou konvici nebo kávovar, což je další úkol, který zvládne chytrá domácnost.

Jakého dodavatele chytré domácnosti vybrat?


Zdánlivě nejdůležitějším faktorem při výběru dodavatele může být cena, avšak při výběru je vhodné zvážit i jiná kritéria. Automatizace začíná projektem systémové elektroinstalace, který je nutnou součástí stavební dokumentace. Nemusíte mít všechny prvky automatizace od jednoho dodavatele, ale je důležité, aby vybrané prvky spolu komunikovaly a daly se zapojit do jednoho systému. Volba mezinárodního standardu KNX může tento proces usnadnit, neboť s ním pracuje řada výrobců a prvky jsou kompatibilní. Realizační společnost by měla být proškolena na implementaci systémové automatizace. Nezapomeňte se také podívat na reference jak samotného realizátora, tak jeho dodavatelů.

Více informací o automatizaci u společnosti HDL Automation→

Vaše komentáře (0)

Nejnovější články v kategorii “Ostatní”

Více článků »

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop