Tisk
Trend na rok 2012: <small>Recyklovaný vzhled</small>

Trend na rok 2012: Recyklovaný vzhled

Helena Petáková | Pondělí, 19. březen 2012 |

Přidat na Seznam.cz

Opotřebované dřevěné podlahy s prasklinami, stopami po červotočích a hřebících jsou opět v módě. Recyklovaný tzv. vintage vzhled je v nábytkářském a podlahovém průmyslu velice populární. Quick-Step drží krok s letošním trendem a to jak u laminátových, tak parketových podlah.

Praskliny a díry po dřevokazném hmyzu dodávají prknům vysoce autentický vzhled. Různé úrovně lesku naznačují větší hloubku a reliéf, což zase zdůrazňuje krásnou strukturu a přívětivé teplo dřeva. Imitace dokonale napodobují staré lakované podlahy, jejichž lak byl za dlouhá léta používání obroušen. Jsou to skvostné podlahy vhodné pro venkovské domy i pro industriální interiéry.

Módní jsou i stopy po pile

U312 resize resizeUE1493.1Takto upravená podlaha má přirozený vzhled a je ideální do klasických i moderních interiérů. Z tohoto důvodu firma Quick-Step vyvinula technologii, která realisticky napodobuje přirozenou pestrost tvarů a hloubek zářezů. S designem prken navíc dokonale ladí hmatatelné křížové zářezy. Jelikož zářezy jsou dole ostřejší a nahoře zaoblenější, je podlaha velmi příjemná pro chůzi.

 Dobrým tipem je opakované použití stejného materiálu

UVG1392 resize resizePoužitím stejných materiálů v různých místnostech dodáme svému domovu pocit jednoty a většího prostoru. Přestože doma nemáme otevřenou kuchyň, snadno můžeme laminátovou či parketovou podlahu, kterou máme v obývacím pokoji, rozšířit až sem. Naopak položením odlišné podlahy úmyslně vyznačíme konkrétní oblasti, jako je televizní kout nebo místo k posezení.

Také schody můžeme osadit parketami nebo laminátem shodným s tím, jaký máte v předsíni. Jde o cenově dostupné a rychlé vylepšení prostoru pro schodiště a předsíň.

Laminátové podlahové materiály se dokážou tvářit přesvědčivě i v domech z masivního dřeva

UFW 1541 detail recyklovany dub resize resizeNapříklad dezén recyklovaný dub zmate i skutečného znalce. Dokonale se hodí i do klasických interiérů, kde krása dřeva připomíná staré časy a zintenzivňuje pocit autenticity cihel a dubových trámů. Bílá patina zjemňuje drsný vzhled, zatímco různé úrovně leUW 1541 recyklovany dub resize resizesku vyvolávají pocit vizuálního reliéfu. Dojem pevnosti zajišťuje atraktivní kontrast také s čistými liniemi současné architektury, nábytku a stylů.

Quick-Step laminátové podlahy dobře odolávají vlhkosti a skvrnám a snadno se čistí. Lakované parketové podlahy Quick-Step jsou také vysoce odolné proti poškrábání a opotřebení a nabízejí zvýšenou ochranu proti vodě a chemickým produktům v domácnosti.

Jste zvědaví na to, jak bude vypadat podlaha Quick-Step ve vašem interiéru?

QSM031 resize resizeUE1387.1 kopieJaká podlaha je do vašeho interiéru ta nejlepší - světlá či tmavá, s většími či menšími prkny, se spoji či bez? Pomocí aktualizovaného rádce Flooradvisor můžeme nyní položit podlahu Quick-Step do svého vlastního interiéru digitálně, takže přesně uvidíme, jak bude podlaha u nás doma vypadat.

 

Vaše komentáře (4)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Podlahy a povrchy”

Více článků »

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop