Tisk
KPP: <small>Netradiční rodinný domek, kde se příroda potkává s modernismem</small>

KPP: Netradiční rodinný domek, kde se příroda potkává s modernismem

Petr Houška | Pátek, 31. srpen 2012 |

Přidat na Seznam.cz

Klidné venkovské prostředí s lány pole, zelení i lesem za plotem klasického rodinného domku na jedné straně, dobrá občanská vybavenost a snadná dostupnost do města na straně druhé. Přesně taková je pozice rodinného domu na severozápadním okraji Brna v městské části Komín.

Ač si současní majitelé stavby neměli možnost projekt naplánovat dle vlastních představ od samotného začátku, neboť objekt zakoupili ve fázi dokončení hrubé stavby, neváhali a dalšími kroky si postupně začali plnit svůj sen. Při rozhodování o ideálním místě pro vybudování rodinného zázemí, kde mimochodem majitelé nedávno oslavili první výročí od nastěhování, byly zohledňovány racionální i emocionální argumenty. Pro oba manžele bylo nezbytným kritériem klidné prostředí, odkud se během KPP Realizace Brno-Komín Interiér 04KPP Realizace Brno-Komín Interiér 03chvilky ocitnou v přírodě, nikoliv však úplná samota. I z důvodu rodinného života s malými dětmi bylo třeba myslet na dobrou dostupnost do města a základní občanskou vybavenost. Netrvalo dlouho a mladá rodina objevila rozestavěný domek v Brně Komíně, který od soukromého investora odkoupili těsně před dokončením hrubé stavby. Kromě kouzla tamní krajiny sehrála podstatnou roli také přítomnost brněnské hromadné dopravy.

Jednoduchost a vkus zároveň

KPP Realizace Brno-Komín Interiér 05O pomoc s přenesením představ a plánů ve skutečnost se noví majitelé obrátili na studio architektů Fandament Architects, s.r.o. Čekala na ně několikaměsíční práce spojená se změnou základních dispozic a následně i s finálními designovými úpravami. Dům byl navržen prakticky se splněním estetických nároků. Z pohledu exteriéru je výsledkem tradiční dvoupodlažní domek se zahradou, který však uvnitř odhaluje prvky originality, vzdušnost i modernost. Stavba nabízí prostorné pokoje navržené k maximálnímu využití.

Interiér, který překvapí

KPP Realizace Brno-Komín Interiér 06Dům s dispozicemi 4+KK na obytné ploše 140 m2 (užitková plocha je cca 170 m2) skrývá řadu zajímavostí. V hlavní části domu byla položena dřevěná podlahová krytina švédské značky Kährs v dekoru Jasan Gotland o celkové rozloze cca 100 m2. Majitele i architekty dekor oslovil výraznou kresbou. Vícevrstvá krytina nabízí řadu kontrastujících odstínů, navíc každá palubka je neopakující se originál. Ve shodném dekoru bylo obloženo i točité schodiště. Řešení poskytla firma Kratochvíl parket profi, s.r.o. (KPP), která dodala jak samotnou krytinu, tak systém pro schodiště. „Majitelé nakonec zvolili kompletní hladké obložení schodů typu Modern. Výrobce Kährs nabízí ještě dvě další varianty obkladu, které se liší designem i konstrukčním provedením," upřesňuje Jiří Blažek z firmy KPP. O bezchybnou pokládku se postaralo Podlahářství Martin Bureš.

Přírodní materiály na podlaze zvítězily

KPP Realizace Brno-Komín Interiér 08KPP Realizace Brno-Komín Interiér 09V ložnici byla na podlahu vybrána rovněž dřevina jasan, avšak v klidnějším provedení od výrobce Bauwerk. Světlá podlaha elegantně doplňuje bílou výmalbu pokoje a nenásilně kontrastuje s výrazným až odvážným bílo-černým žíhovaným nábytkem. Tento dekor (black fire dýha) se u nábytku vyrobeného na zakázku objevuje i v ostatních místnostech domu, například u skříněk v koupelně či řešení pracovny. V přízemí komfort z užívání podlahy navyšuje instalované podlahové vytápění. V dětském pokoji a místnosti pro hosty zvítězily benefity další přírodní podlahoviny Marmolea. Tento materiál, v pásech lepený k podkladu, byl vybrán z hlediska jeho konstrukčních vlastností, které vzhledem k zaměření místností poskytly optimální řešení (hřeje, je příjemné pro chůzi naboso, nenáročné na prostor, možnost volby veselých barev, anti-alergenní, ideální pro rodiny s dětmi i domácími mazlíčky).

Kuchyně levitující nad podlahou

KPP Realizace Brno-Komín Interiér 07Kombinaci odstínů hnědé, bílé a černé barvy najdeme i v kuchyňské části. Záměrem při zařizování kuchyně bylo navodit pocit nenápadnosti a vzdušnosti, což se podařilo. Kuchyně je koncipovaná tak, že i když jste v její části, neevokuje ve vás pocit tradičně řešeného kuchyňského prostoru. Napomáhá k tomu ostrůvek, který opticky odděluje vlastní kuchyni od jídelního stolu a obývací části. Prostor získal status centrálního bodu s přehledem o dění v sousedících společenských prostorách. Střetává se zde funkčnost, nabytá volbou kvalitních a praktických spotřebičů, s elegancí designových materiálů vysoké odolnosti.
I pohled do obývací části místnosti propojené s kuchyní a jídelnou evokuje čistotu, styl, eleganci. Dominantní je kožená rohová sedačka černé barvy i audio-video technika. Společný prvek těchto prostor představují dva krásné čisté lustry z bílého mléčného skla. Šperkem v interiéru jsou i elegantní skleněné dveře ve skleněném rámu v kuchyňské části, které včetně těch zbývajících z černé dýhy na zakázku zajistila firma Stolařství Jun a synové s.r.o.

Zahrada s modřínovým plotem

KPP Realizace Brno-Komín Exteriér 04

KPP Realizace Brno-Komín Exteriér 01

Prohlídku rodinného domku s rozlohou zastavěné plochy 110 m2 ukončeme, ostatně stejně jako jsme ji zahájili, venku na zahradě. Jednoduše a prakticky řešenému exteriéru dominuje kobercový trávník a přírodní křemencový obklad Kvarcit Brasil. Příjemné zátiší vytváří modřínový plot s drobným osázením. Výšku plotu však majitelé volili tak, aby nepřišli o uklidňující výhled do přírody. K dokonalé relaxaci pak nechybí vířivka, částečně zapuštěná do již zmiňovaného obkladu z křemence.

zdroj:http://www.kpp.cz/

 

Vaše komentáře (0)

Nejnovější články v kategorii “Podlahy a povrchy”

Více článků »

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop