Tisk
Dubová podlaha, královna interiéru

Dubová podlaha, královna interiéru

Redakce | Čtvrtek, 14. leden 2016 |

Přidat na Seznam.cz

Dub je symbolem statnosti, houževnatosti a odolnosti. Náš nejstarší Svatováclavský dub roste ve středních Čechách už přes tisíc let. Dub je součástí mnoha historických tradic, v dávných dobách dokonce lidé uctívali dubové háje. V tomto stromě totiž viděli sílu a bojovnost. Ne nadarmo se stal symbolem germánských kmenů...

 

A právě dubové dřevo je považováno za nejkvalitnější v Evropě. Je ceněné pro svou tvrdost, díky které najde široké využití ve stavebnictví i v interiérovém designu. Tam je ceněný pro svou jedinečnou kresbu, monotónní střídání světle šedé běli a tmavého jádra. Výrazné letokruhy dodávají dubovému dřevu na exkluzivitě a luxusu. Jako u jednoho z mála dřev můžeme u toho dubového říci, že ve vlhkém prostředí svoje vynikající vlastnosti ještě násobí. Proto je nejžádanější ve vodním stavitelství.

Proč mít doma masivní dubovou podlahu FEEL WOOD?

  • Nebude tu jen pro vás. Bude tu i pro vaše děti a jejich děti. Při správné péči vám vydrží desítky let, po několik generací.
  • Kupujete jeden kus masivního dřeva, ne pouze 3 mm nalepené na jiné dřevině.
  • Nejenže hřeje sama o sobě, ale je vhodná i pro pokládku na podlahové topení.
  • Přizpůsobuje svou vlhkost okolnímu prostředí a vyrovnává relativní vlhkost vzduchu.
  • Perfektně snáší bodové zatížení (nábytek) a bez problému obstojí i ve frekventovaných místnostech.
  • Vytváří elektrostaticky neutrální prostředí (nevíří prach), což uvítají hlavně alergici.

Dubová podlaha FEEL WOOD je nadčasová. Ať už milujete skandinávský styl, nebo tíhnete k minimalismu, dub se hodí prostě všude. Navíc se vám odmění krásou, která nestárne“, popisuje výhody dubových podlah Lukáš Kopp, odborník na masivní podlahy FEEL WOOD

Podlaha, která ovlivní celý interiér

Pokud si domů pořídíte dubovou podlahu, počítejte s tím, že se stane dominantním prvkem interiéru. Bude prvním, čeho si vaši hosti všimnou. Dub je prostě dub. Nezaměnitelný. Pozná ho i naprostý laik.

dub

My vám nabízíme dubovou podlahu v několika kvalitách (Select, Natural, Rustikal) a tloušťkách (15, 21, 27 mm). Základ je vždy stejný – masivní dubová podlaha s perem, drážkou a mikrofázkou po celém obvodu, tmelená a jemně broušená na povrchu.

Kvůli delší životnosti i praktičnosti podlahu opatříme vysoce kvalitním přírodním olejem v odstínu natur nebo rustikal. Vytvrzovací olej zanechává na palubce teplý a prodyšný povrch. Olej se také snadno renovuje. Kdo má ale raději tvrdší a uzavřený povrch, tomu doporučujeme lakovanou dubovou podlahu. Speciální UV lak odpuzuje nečistoty a podlaha se díky němu velmi snadno udržuje, přesvědčte se sami.

Péče o dřevěnou podlahu je opravdu jednoduchá:

Abyste se z dubové podlahy těšili co nejdéle, využijte vždy služeb odborné podlahářské firmy. Aplikaci můžeme provést třemi způsoby – lepením, plovoucím způsobem na ocelové sponky nebo pomocí šroubů.

Vaše komentáře (1)

Nejnovější články v kategorii “Podlahy a povrchy”

Více článků »

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop