Dřevostavby a centrální vysavač

Dřevostavby a centrální vysavač

Komerční sdělení | Pondělí, 04. prosinec 2017 |

Přidat na Seznam.cz

Dřevostavby jsou hitem současnosti a právem si zaslouží prvotřídní vybavení. Centrální vysavače mezi ně nepochybně patří.

Zdravé prostředí

Prach je zdraví nebezpečný, zejména když se vznáší ve vzduchu a vy ho dýcháte. Nejmenší, lidským okem nepostřehnutelné částice přitom vdechujeme nejhlouběji do plic. Při úklidu vnímáme prach především jako nepořádek, nepříjemný estetický prvek, špínu. Chemický rozbor v něm ale často prokáže těžké kovy jako například stroncium, arzen, chrom, hliník a další, které mohou být ve vyšších koncentracích dokonce toxické. Domácí prach obsahuje různé spory, bakterie, plísně, pyly, roztoče ale také třeba lidské kožní buňky, případně úlomky vlasů či zvířecí srsti. Všechny tyto materiály, pokud jste jim dlouhodobě vystaveni, mohou poměrně spolehlivě vyvolat různé druhy alergií. To znamená, že čím méně se jejich působení vystavujeme, tím lépe pro nás. A čím více prachu – a to včetně mikroskopického – skutečně dostaneme mimo obytné prostory, o to zdravější bude prostředí, ve kterém s rodinou společně trávíme hodně času.

princip článek


Proč centrální vysavač vítězí nad klasickým a robotickým?

Klasický přenosný i robotický vysavač vzduch i s jemným prachem vyfouknou zpět do místnosti. A jemný prach navíc ještě zvíří do vzduchu. V podstatě se s nimi tedy sice zbavíme hrubých prachových částic a nečistot, ale do místnosti se vrací zpátky vzduch s částí téměř neviditelných nečistot, kde by se pod mikroskopem ukázaly částice těžkých kovů jako je stroncium, arzen, chrom a další. To mimo jiné znamená, že musíme mnohem častěji nejen znovu vysávat, ale i daleko častěji utírat prach z nábytku. Na rozdíl od toho centrální vysavač jako jediný odvede vzduch mimo dům. To je dáno samotným principem úklidu, při kterém se jednou nasátý vzduch už znovu do místnosti nevrací. Jakmile je za pomoci filtrů a odlučovačů zbaven nečistot, je vyfukován ven mimo obytné prostory. Tím se úklid liší od používání běžných přenosných nebo robotických vysavačů.


Centrální vysavače HUSKY – nejzdravější vysávání pro Váš čistý domov.


Více klidu a pohodlí

Pro naši psychickou pohodu má centrální vysavač jednu zásadní výhodu. Protože je jeho agregát umístěn v technické místnosti nebo garáži, je hluk, kterému musí být rodina při úklidu vystavena, mnohem nižší. Aerodynamickému hluku při vnikání vzduchu do hubice se samozřejmě úplně nevyhneme, ale celkově klidnější domácí prostředí ocení všichni členové domácnosti. Zmíněnou psychickou pohodu ale zvýší i samotná jednoduchost manipulace s centrálním vysavačem. Stačí jen vytáhnout hadici ze zásuvky ve zdi nebo využít některé šikovné doplňky z řady příslušenství. Ačkoli se totiž na první pohled zdá, že nic jednoduššího než robotický vysavač už ani být nemůže, po úklidu je také potřeba nasbírané nečistoty odstranit. A protože s ohledem na jeho celkové rozměry není ani zásobník robotického vysavače nijak závratně velký, vystačí nám v průměru na pouze přibližně 70 m2 plochy. Takže smetí vysypáváme často. Trochu pohodlnější je to u vysavačů klasických, kde se nasbíraných nečistot zbavujeme po uklizení přibližně 1 000 m2 plochy. Centrální vysavač ve srovnání s nimi ovšem uspoří řádově více času, který věnujeme vynášení odpadu a manipulací se sáčkem nebo zásobníkem. Jeho kontejner totiž stačí vysypat po uklizení téměř 10 000 m2, což bývá v průměru dvakrát za rok!

Vysoký výkon a dlouhá životnost

Skutečně se zbavit nečistot totiž znamená, vedle samotné technologie odvodu prachu mimo dům, i dostatečný výkon. Sací výkon vysavače je zhruba jedna třetina jeho udávaného příkonu. Klasické vysavače dnes mají, na základě direktivy EU, limitovaný příkon na maximálně 1 600 wattů. V průměru je to často jen kolem 1 400 W. A sací výkon se tedy pohybuje mezi 450 až 550 watty. Robotické vysavače si sice poradí s většími kousky nečistot, ale jejich reálný sací výkon je poměrně malý, v průměru se pohybuje kolem deseti wattů. Centrální vysavače ve srovnání s předchozími dvěma typy žádný limit nemají a jejich výkon se řídí pouze potřebou optimální nutné sací síly. Ta je – při jejich příkonu přes 2 000 wattů – kolem 640 wattů výkonu. Je tedy logické, že v porovnání s předchozími dvěma typy nasají nejen více nečistot a prachu, ale i za kratší dobu. Podstatný je ale především fakt, že větší sací síla znamená i větší šanci vysát podstatnou část alergenů a ty navíc okamžitě dostat mimo náš obytný prostor. Pořízení centrálního vysavače tedy znamená investici do zdravého bydlení, která navíc ušetří čas strávený úklidem. Navíc pouze na centrální vysavače HUSKY získáte unikátní záruku 25 let!

www.husky.cz

Vaše komentáře (0)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Podlahy a povrchy”

Více článků »

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop