Masivní podlaha jako spojující prvek celého bytu

Masivní podlaha jako spojující prvek celého bytu

Komerční sdělení | Sobota, 20. červenec 2019 |

Určitě nikdo neplánuje, že bude měnit každý rok podlahovou krytinu. Protože je podlaha většinou největší plochou v interiéru, významně ovlivňuje jeho charakter na řadu let. Aby váš domov působil harmonicky a v souladu, zvolte masivní podlahu do celého interiéru. Dodáte mu tak jedinečnost a jednotný styl.

Plánujte dopředu

Vyjasněte si včas, v jakém duchu se interiér vašeho domu ponese. Orientální styly se kombinují s tmavými barvami a doplňky ve výrazných barvách, naopak skandinávský styl je proslaven svou světlostí a jednoduchostí.Důležitá je také orientace bytu a velikost místností.

 • Orientace ke světovým stranám ovlivňuje množství světla, které v bytě máme.
 • Pokud máme byt spíše malý a tmavý, můžeme do něj přivést světlo pomocí bílých stěn a světlé podlahy.
 • Prosluněné a prostorné místnosti snesou tmavší druhy dřeva, které mohou být v líbivém kontrastu.

FEELWOOD-podlaha

Správně zvolený interiér k podlaze

Protože stále platí, že v jednoduchosti je krása, volte raději jednoduchost, univerzálnost a nadčasové barvy, které budou k masivní podlaze skvěle ladit a dají vyniknout její kráse. Aby však nepůsobila poněkud jednolitě, doplňte svůj interiér textilními doplňky, běhouny či rohožemi. Textilie jsou cenově přijatelné, velice snadno se mění a dokouzlí váš interiér, který navíc získá na útulnosti.

S podlahou slaďte okna a dveře, případně zárubně. Pokud ale volíte v těchto případech umělé materiály, nesnažte se hledat tón, který by byl totožný s vaší podlahou. Dřevo je prostě dřevo a nelze ho nahradit laminátovou náhražkou. Místo toho raději zvolte dveře jednoduše bílé, šedé nebo skleněné. Stejně tak okenní rámy vybírejte spíše v bílé barvě nebo rovnou v kovovém provedení.

podlaha-loznice

Výhody masivní podlahy

Pokud se rozhodnete umístit masivní podlahu do celého bytu, budete mít nejen sjednocený interiér, ale také péči o něj. Nebudete potřebovat množství přípravků, které jednotlivé podlahy vyžadují. Vystačíte si s výkonným luxem, mopem a jedním přípravkem vhodným na dřevěné podlahy.

Vyvarujte se kombinací několika druhů dřeva v jedné místnosti. Jehličnaté a listnaté dřeviny k sobě prostě neladí. Stejný nesoulad vyvolají více než dvě povrchové textury.

Masivní podlaha Feel Wood je jedinečným, nadčasovým a dlouhotrvajícím doplňkem vašeho spokojeného bydlení.

Info: www.feelwood.cz, www.secacz.cz 

Vaše komentáře (0)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Podlahy a povrchy”

 • Podlahová stěrka - vysoce odolná a snadno udržovatelná podlaha

  Podlahová stěrka - vysoce odolná a snadno udržovatelná podlaha

  Pokud stavební svět pěje nad něčím už pár let ódy, je to podlahová stěrka. Ta totiž není jenom jedním z přetrvávajících designových trendů. Jde také o trvanlivou, vysoce odolnou…

 • Podlahy z limby si zamilujete

  Podlahy z limby si zamilujete

  Borovice limba je přímo nádherný jehličnan, jehož domovinou jsou Alpy. Je mu dobře ve vysokohorských podmínkách, a tak ji můžeme potkat například i v Tatrách nebo Karpatech. Limba se…

 • Palubky nejen krásné na pohled

  Palubky nejen krásné na pohled

  Malebné roubenky obklopené horskými stráněmi, hlubokými lesy a rozkvetlými loukami... Pokud jste se při této představě na moment příjemně zasnili, řadíte se bez pochyb mezi milovníky…

 • Odolná dřevěná podlaha

  Odolná dřevěná podlaha

  Říká se pěkně od podlahy. A je to jasné. Podlaha je jednou z prvních věcí, které si do nového interiéru pořídíte, a proto ji musíte vybírat už s myšlenkou na celkový vzhled…

Více článků »

Akce / DřevoStavby

 • FORUM DŘEVOSTAVBY 2019
  28. 11. 2019 - 29. 11. 2019
  / Kongresové centrum Jezerka, Ústupky 278, 538 07 Seč /
 • FOR PASIV 2020
  6. 2. 2020 - 8. 2. 2020
  / PVA EXPO PRAHA, Beranových 667, Praha 9 – Letňany /
 • FOR THERM 2020
  6. 2. 2020 - 8. 2. 2020
  / PVA EXPO PRAHA, Beranových 667, Praha 9 – Letňany /
 • FOR WOOD 2020
  6. 2. 2020 - 8. 2. 2020
  / PVA EXPO PRAHA, Beranových 667, Praha 9 – Letňany /

Zobrazit kalendář »

 • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?