Odolná dřevěná podlaha

Odolná dřevěná podlaha

Komerční sdělení | Úterý, 24. září 2019 |

Přidat na Seznam.cz

Říká se pěkně od podlahy. A je to jasné. Podlaha je jednou z prvních věcí, které si do nového interiéru pořídíte, a proto ji musíte vybírat už s myšlenkou na celkový vzhled místností. Navíc s ní budete v kontaktu doslova na každém kroku.


Proč volit právě dřevo?

Je to přírodní materiál, který vydrží po desítky let. Ušetříte proto svou peněženku i přírodu. Počáteční investice se s přibývajícími léty hravě vrátí. Vzpomeňte si například na nedávnou módu plovoucích podlah. Už v počátku dřevo pouze neuměle imitovaly a každý další škrábanec imitaci notně potvrzoval. O klížení a vlnění ani nemluvě...


Proč se tedy pokoušet napodobit něco, co sama příroda vytvořila dokonalé?

Dřevo je zkrátka staletími ověřený materiál, který nezradí. V případě masivní podlahy si navíc zachovává své nejlepší vlastnosti. Jelikož se pro realizaci masivní podlahy využívají velké kusy dřeva, musíme vždy vybrat nejkvalitnější materiál. Až na specifické místnosti v domě, jako je například koupelna, se dřevěná podlaha hodí do všech interiérů. Vybrat si můžete ze široké škály druhů i úprav. Vzhled můžete navíc korigovat i barvou laku, kterou lze po letech snadno změnit po přebroušení. Volba konkrétního dřeva je ovlivněna účelem. Pokud mezi hlavní kritéria volby patří životnost, doporučujeme volit tvrdší dřeva. V tomto ohledu se nejlépe osvědčil dub a jasan. Tyto solidní dřeviny skvěle fungují i v extrémně namáhaných místnostech, jako jsou kuchyně či rušné obývací pokoje.

drevene-podlahy-feel-wood-sibirsky-modrin-detail-se-sklenici-jpg


Myslete dopředu

Kvalitní masivní dřevěná podlaha se skvěle hodí pro vícegenerační bydlení. Je investicí, která člověka následuje celý život. Vydrží dětské malůvky mimo papír, toleruje demonstrativní házení věcmi při nástupu puberty, zvládne škatulata hejbejte se s nábytkem při krizi středního věku, promíjí horší motoriku ve stáří, kdy věci častěji padají na zem. A skvěle se hodí především na to hlavní – na příchod miminka, který spouští koloběh neřízených událostí. Vše se začíná točit kolem něj a starosti o bezchybnost interiéru jdou stranou. Masivní dřevěné podlahy jsou pro tuto situací ideální, neboť vyžadují minimální údržbu a shovívavě snáší na sobě páchané křivdy.

borovice-limba-detsky-pokoj


www.secacz.cz

logo

DaS 5-2019
Vaše komentáře (0)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Podlahy a povrchy”

Více článků »

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop