Tisk
Špička v laminátovém designu

Špička v laminátovém designu

Ondřej Zaorálek | Úterý, 22. březen 2011 |

Přidat na Seznam.cz Při vývoji laminátových podlah pro rok 2011 sleduje oddělení designu společnosti QuickStep absolutní špičky v laminátovém designu, inovaci a kvalitě, poslední kulturní, společenské a technologické novinky. Letos představuje několik novinek.

Nová laminátová kolekce Quick Step spojuje „vzpomínky na včerejšek" a „sny o zítřku". Snaha o dosažení jednoduchosti a rovnováhy se projevuje mimo jiné i přetrvávajícím úspěchem bílé barvy v interiérech. Bílá s sebou nese pocit uspokojení a vytváří důvěru, přináší klid a naději. V roce 2011 se posouvá k teplejšímu odstínu bílé. A jaké nové produkty tedy Quick Step přichystal?

LPU1285-intVenkovský vzhled a dojem zprostředkuje překvapující kolekce Rustic. Díky prknům menší velikosti (šířka pět palců) budou i menší místnosti působit prostorněji. Jemná textura dřeva a decentní zakřivené linie, jež naznačují mírně opotřebovaný povrch, v kombinaci se širokými spoji dávají vzniknout kolekci podlah jedinečné velikosti a specifické struktury pro každý druh dřeva. Tmavé barvy jsou zvlášť vhodné do teplých a venkovských interiérů.

Nádherná prkna dlouhá 205 cm a široká 20,5 cm – to je řada Largo s extra dlouhými a širokými prkny, která dodávají podlaze exkluzivní vzhled. Díky vyváženému poměru délka/šířka se Largo výborně hodí do menších i větších místností, kde vytváří mimořádnou vizuální hloubku. Stylová prkna mají drážky, které ladí se vzhledem a dojmem dřevěného vzoru. Kromě toho jsou charakterizována jedinečnou škálou tónů: nedochází k nepěknému opakování designu na jednom prkně.

UR1205bSpeciálně pro zákazníky, kteří chtějí podlahu z dubových prken s jemnými drážkami tvaru V, byla vyvinuta řada Elite. Jemné spoje připomínají spáry vznikající při mírném smršťování a rozšiřování podlahy následkem změn teploty a vlhkosti, přirozeně zvýrazňují přechod mezi jednotlivými panely podlahy.

Základní kolekce Classic nemá drážky tvaru V a má prkna s jedním pruhem i vzory se dvěma a třemi pruhy. Tato kolekce je každý rok rozšiřována o nové barvy a druhy dřeva. Quick Step do této cenově příznivé kolekce přidává další módní podlahy moderního a jedinečného vzhledu.

QSG049-detailPětici novinek uzavírá rozšíření profilu Incizo. Ten lze využít pro čtyři různé bezespáré aplikace: jako dilatační profil (ke spojení dvou podlah stejné výšky), jako profil adaptéru (spojení s nižší podlahou), jako profil přechodu mezi laminátem a kobercem a také jako okrajový profil (pro úhledné zakončení okrajů u zdi či posuvného okna). Pátou, inovativní aplikací, je využití jako schodový profil.

(Komerční prezentace)


Vaše komentáře (0)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Podlahy a povrchy”

Více článků »

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop