Tisk
Zažijte energeticky efektivní bydlení na vlastní oči i uši

Zažijte energeticky efektivní bydlení na vlastní oči i uši

Helena Petáková | Úterý, 17. duben 2012 |

Přidat na Seznam.cz

Na letošní ročník Mezinárodního stavebního veletrhu IBF (24.4. - 28.4.2012) připravuje Centrum pasivního domu pro návštěvníky řadu zbrusu nových příležitostí, jak se dozvědět více o energeticky efektivní výstavbě. O pasivních domech se totiž na brněnském výstavišti bude letos nejen mluvit, ale bude se dokonce i pasivně stavět.

 

 Na veletrhu vyroste během pěti dní mobilní pasivní domek

2269 750x600x75 kopieNa vlastní oči přímo v hale pavilonu V tak budete moci vidět, jak se správně zasazuje okno, jak se pracuje s různými druhy izolací a ještě mnoho dalšího. Stavbou domu vás provedou přední tuzemští odborníci z oblasti projekčních, realizátorských i dodavatelských firem. Pokud se Vám mobilní pasivní buňka zalíbí a rádi byste si ji postavili na zahradu, udělali si v ní kancelář, anebo ji využili jakkoli jinak, můžete se později zapojit i do aukce a stát se tak jejím hrdým majitelem. Bližší informace o aukci, která proběhne na podzim letošního roku, se dozvíte přímo na veletrhu a v následujících týdnech i na webových stránkách Centra pasivního domu.


Učme se stavět energeticky úsporně

966 750x600x75Na speciální přednáškový blok o moderních trendech v energeticky efektivním stavění se mohou těšit ti, kteří na veletrh míří ve čtvrtek 26. dubna 2012. Právě ve čtvrtek totiž bude celý den, a to od 9:30 do 18:00, probíhat v konferenčním sále Morava v přízemí pavilonu A vzdělávací cyklus o stavbě a rekonstrukci budov do pasivního standardu. Na své si tu přijde široká odborná i laická veřejnost zajímající se o nové trendy ve stavebnictví. Čtvrteční dopoledne navíc bude věnováno výhradně studentům a pedagogům z průmyslových škol. Právě pro ně bude připraven od 9:30 do 10:30 speciální program „Učme se stavět energeticky úsporně", kde se budou moci seznámit a diskutovat o energetických úsporách v budovách a o nových trendech v energeticky efektivním stavění s expertem Jurajem Hazuchou, vedoucím odborným poradcem Centra pasivního domu.

2552 750x600x75V rámci odpoledního bloku pak bude pro návštěvníky připravená série přednášek o základních principech energeticky úsporných budov, o finanční stránce pasivních domů, větrání, neprůvzdušnosti i vytápění. Pokud plánujete rekonstrukci starého domu a přemýšlíte, jak zajistit jeho maximální energetickou šetrnost, pak právě vám se bude hodit navštívit některou z přednášek, jejichž společným námětem budou právě rekonstrukce budov. O své zkušenosti se tu s vámi podělí majitelé i projektanti rodinných domů i veřejných budov. Na závěr pak své zkušenosti ze stavby pasivních domů představí majitelé dřevostavby, zděného domu i administrativní budovy.

Krom toho bude již tradičně na stánku Centra pasivního domu probíhat poradenství o pasivních domech a konzultace projektů. Přijďte se tedy i vy přesvědčit na vlastní oči i uši, co to je pasivní dům a jak funguje, a využijte zároveň ojedinělé příležitosti nahlédnout přímo do kuchyně moderního trendu stavění v pasivním standardu.

 

Vaše komentáře (1)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Aktuálně”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop