Tisk
Setkání profesionálů na konferenci Dřevostavby v praxi již pošesté!

Setkání profesionálů na konferenci Dřevostavby v praxi již pošesté!

Dagmar Šimonová | Pátek, 16. listopad 2012 |

Přidat na Seznam.cz

Již pošesté proběhla v prvních listopadových dnech tohoto roku konference Dřevostavby v praxi, kterou v hotelu Skalský dvůr nedaleko Nového Města na Moravě pořádá Divize Rigips společnosti Saint-Gobain Construction Products CZ.

Organizátoři akce se každoročně snaží o propojení odborníků z řad akademiků, zástupců státních i soukromých institucí, projektantů a realizačních firem v oblasti dřevostaveb. Cílem je vytvořit místo, kde si odborníci mohou vyměnit praktické zkušenosti.

Herecké scénky představily zábavnou formou vlastnosti desky RigiStabil

DSC 2578Během dvoudenní konference vyslechlo přibližně 280 hostů téměř tři desítky přednášek. Technici z 23 partnerských společností vysvětlovali a ukazovali správné technologické a montážní postupy, použití nástrojů a služeb pro dřevostavbaře. Účastníci konference měli možnost se nejen dozvědět odborné informace, ale i zábavnou formou prostřednictvím hereckých scének prozkoumávat vlastnosti nové konstrukční sádrokartonové desky RigiStabil. Konference byla zařazena do projektu celoživotního vzdělávání ČKAIT a ohodnocena 2 kreditními body.

DSC 2133DSC 2103 upraveneDSC 2172

 


Hasiči se o své praktické zkušenosti podělili i na speciálním setkání s novináři

DSC 2615V dotaznících spokojenosti získaly od posluchačů nejvyšší hodnocení přednášky, které se týkaly řešení konstrukcí a stavebních detailů. Na prvních místech figurovaly přednášky o skladbách nosných i nenosných konstrukcí s použitím konstrukční sádrokartonové desky RigiStabil a také o ukázkách správných a chybných řešení skladeb suchých podlah Rigidur (Jiří Provázek, Divize Rigips, Saint-Gobain Construction Products CZ). Správné řešení stavebních detailů je ostatně téma, které účastníci konference žádají i v následujících ročnících.

DSC 2663 upraveneDiskuzi vyvolala přednáška o rozporuplných normových návrzích skladeb šikmých střech a o chybných nefunkčních řešeních (Karel Bulín, Dörken), dobrý ohlas mělo téma netradičního zakládání dřevostaveb na vrutech a pilotech (Martin Růžička, Penatus). Blok s tematikou požární problematiky byl letos zastoupen hasiči z odboru prevence Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje. O praktické zkušenosti se s posluchači podělil ředitel odboru plk. Mgr. Pavel Nejtek, který také společně s vedoucí oddělení stavební prevence mjr. Ing. Kateřinou Shejbalovou hovořil na speciálním setkání s novináři.

rigips logoKaždý účastník konference si odnesl CD sborník se všemi přednáškami, doplňujícími články a také technickými podklady partnerů. CD sborník je možné na vyžádání zaslat. Kontaktní osoba: Ivana Duchoňová, Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

Vaše komentáře (0)

Nejnovější články v kategorii “Aktuálně”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop