Tisk
LINDAB: <small>Plně funkční střecha na dlouhou dobu za akční cenu</small>

LINDAB: Plně funkční střecha na dlouhou dobu za akční cenu

Helena Petáková | Úterý, 14. květen 2013 |

Přidat na Seznam.cz

Střecha je ochranný štít Vašeho domu. Musí odolávat náporům větru, přívalovým dešťům a slunečnímu záření. Musí bez problému fungovat při extrémních teplotách v letních měsících, ale i při mrazivých dnech pod náporem sněhu a ledu. Střecha je zkrátka nejvíce exponovanou a namáhanou částí domu.

Čas věnovaný výběru střešní krytiny by měl odpovídat její důležitosti. Orientovat se v desítkách materiálů, které se dnes na trhu nacházejí, je pro laika takřka nemožné a často tak vkládáme osud své střechy do cizích rukou.

Výběr střechy pod kontrolou

goodlock detailJak tedy z pozice laika a majitele domu mít realizaci své střechy alespoň trochu pod kontrolou? Dejte přednost střešním krytinám, které mají vybudované jméno a na trhu jsou již delší dobu. Následně si nechte přímo u vybraného výrobce zpracovat cenový rozpočet s výpisem prvků. Je to standardní servis, který dnes nabízí každý větší dodavatel střešních krytin, ve většině případů bezplatně. Výrobci nabízejí většinou více typů střešních krytin, které se liší svým použitím. Nechte si doporučit nejvhodnější krytinu pro Vaši střechu přímo od výrobce. Záleží na typu stavby, tvaru a sklonu střechy, klimatických podmínkách v místě, kde se dům nachází apod. Získáte jistotu, že doporučená krytina bude ideální pro Vaši střechu. Doporoučení výrobce a zpracovaný rozpis materiálu Vám následně poslouží pro kontrolu nabídek od Vašeho dodavatele, nebo realizační firmy.

Cenové rozdíly

lindab 2010 2lindab-pr-3Odhoďte obavy z ceny za kvalitní krytiny, a nechte si zpracovat nabídky i na ten nejlepší materiál, ostatně slevit z nároků můžete vždy. Mnohdy Vás může překvapit relativně malý cenový rozdíl vzhledem k nabízeným vlastnostem kvalitnějších krytin. Dražší krytiny se dají výhodně pořídit také v době slev a akčních nabídek, cenový rozdíl mezi krytinami se pak ještě zmenšuje. Cena střechy, včetně práce se u rodinného domku běžně pohybuje od 100 000 korun a při takovýchto částkách může být rozdíl pohybující se v tisících až v desítkách tisíc akceptovatelný, pokud za ně dostanete výrazněji kvalitnější materiál s lepšími vlastnostmi, například o několik desítek let delší životností a delší zárukou.

Krytiny Lindab

lindabJedním z renomovaných a nejdéle působících výrobců plechových krytin na českém trhu je společnost Lindab. Společnost Lindab byla založena ve Švédsku před více než 50 lety a na českém trhu působí od roku 1993. Díky dlouholetým zkušenostem a poznatkům, mají odborníci ve společnosti Lindab ty nejlepší předpoklady pro to, aby Vám zodpověděli Vaše dotazy týkající se plechových střešních krytin a okapových systémů.

image001V současné době nabízí Lindab akční ceny na krytinu Topline v nejoblíbenějších odstínech hnědé a cihlově červené. Krytinu Lindab Ideal v povrchové úpravě Classic lze nyní pořídit již za 226Kč, krytinu Topline za 246Kč/m2.


Moderní krytina pro moderní dům

image003Důkazem vhodně zvolené krytiny je i jednoduchá střecha novostavby rodinného domu. Jako krytina byla zvolena krytina Lindab s označením Topline LPA, v barvě tmavě šedé a povrchové úpravě Classic. Krytinu doplnil okapový systém Lindab Rainline, také v tmavě šedé barvě a v nejodolnější povrchové úpravě Elite. Cena krytiny Lindab na tuto jednoduchou pultovou střechu nedosáhla ani 60 000Kč. Okapový systém stál 19 000 Kč bez DPH. Nezanedbatelnou výhodou je také skutečnost, že krytina byla položena za jeden den.

IMG 7736 NovaVesPodPlesi-Rain-LPAJednoduchost nejen ve tvaru, ale také v barevnosti, tak by se dal popsat tento dům. Moderní rodinný dům, kterému dominují přírodní tóny použitých materiálů. Obvodové stěny včetně štítu z dřevěných prken jsou velmi vkusně zkombinovány s decentní tmavošedou barvou okapového systému Lindab Rainline a střešní krytiny Lindab Topline LPA. Stejný odstín tmavě šedé barvy byl také zvolen pro okenní rámy a venkovní žaluzie. Čisté linie okapového systému Lindab Rainline nenarušuji jednoduchost stavby a společně s krytinou tvoří kompaktní celek.

Lehkost krytiny ( 5kg/m2) a možnost použití na velmi nízké sklony (od 14°) jsou přednosti krytiny Lindab Topline LPA, zároveň to jsou vlastnosti, které přesně sedí na požadavky této jednoduché, účelné a vzhledově zdařilé stavby.

Vaše komentáře (0)

Nejnovější články v kategorii “Aktuálně”

Více článků »

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop