Tisk
Z AKTUÁLNÍHO VYDÁNÍ: <small>Luxus „made in Italy“</small>

Z AKTUÁLNÍHO VYDÁNÍ: Luxus „made in Italy“

Dagmar Šimonová | Pátek, 09. květen 2014 |

Přidat na Seznam.cz

Hlavní myšlenka „forma následuje funkci" provází architekturu od počátku 20. století až dodnes. Vincenzo Pagano, zakladatel italského architektonicko-realizačního ateliéru, vysvětluje svůj způsob navrhování právě pomocí této slavné teze: „Jednoduše jsem k této myšlence přidal další element: duši. Těžko se to vysvětluje, ale velmi jednoduše chápe – stačí se podívat na jeden každý dům, který postavíme. Nebo ještě lépe – v jednom z nich žít."

FF TEXTILE ACCESSORIESPagano je značka pro sofistikované domy vysoké hodnoty, jejichž design, myšlenka a technologie je dělá ve světě unikátními. Stojí za nimi bohatá historie italské společnosti, sahající nejen do oblasti navrhování, ale především výroby a realizace luxusních residencí pod vedením lidí, jejichž snahou je neustále si pěstovat všeobecný přehled a udržovat v chodu hnací motor nepřetržitého rozvoje stavebnictví.

IMG 81962K5T2529 base 20mujer

 

 


House 2 Best 21Srdcem společnosti Pagano je její zakladatel, Vincenzo Pagano, společně s předsedou představenstva Andreou Pacem, jež je nejvíce podnikavým článkem soukolí, a architektem a designerem Enzem, který přispěl svou uměleckou invencí. Dlouhé zkušenosti společnosti jsou zakotveny v množství patentů a certifikací, klíčové jsou pak inovativní nápady z hlediska použitých materiálů, integrovaných výrobních procesů a trvalé udržitelnosti výstavby. Původem italské továrny kladou maximální důraz na výběr vhodných dřevin (pouze z lesů certifikovaných FCS) a jejich třídění a zpracování pomocí nejmodernějších technologií. Pagano se snaží jít příkladem ve směru praktické aplikace energetické soběstačnosti v průmyslovém měřítku – snaží se o spojení tradičního řemesla s moderními výrobními technologiemi. Hlavním znakem společnosti je vysoce vyvinutý smysl pro respekt k přírodě a integraci s životním prostředím s maximálním důrazem na redukci plýtvání energiemi a maximalizaci využití přírodních, obnovitelných a biokompatibilních materiálů.

photo 020„Naši klienti jsou obvykle dobře informováni," vysvětluje Andrea Paco. „Provádějí si vlastní výzkum a přesně specifikují své požadavky. Když k nám přicházejí, není třeba jim vysvětlovat, že každý dům je unikátní, sami věnují zvláštní pozornost designu, rafinovaným detailům, surovým přírodním materiálům a respektu k životnímu prostředí." Proto Pagano produkuje domy obklopené přírodou, domy plně integrované do okolní krajiny právě díky maximálnímu prosklení, jenž výborně umožňuje technologie těžkého dřevěného skeletu.

PAGANO 034 b10„Dům navrhuji tak, jako by bylo mým úkolem zrekonstruovat strom," říká hlavní architekt Enzo a dodává: „rád se věnuji neustálému poznávání a výzkumům možností a uplatnění dřeva v moderní architektuře. Pagano je společnost, která si jde do budoucnosti svou vlastní cestou, vyšlapanou mezi tradicí a novými směry."

Tento článek a mnohé další naleznete v aktuálním čísle časopisu Dřevo&Stavby 2/2014. Objednat si ho můžete v našem e-shopu nebo navštívit nejbližší prodejní místo. Pokud chcete, aby vám časopis chodil pravidelně až do schránky, stačí si objednat předplatné.

Vaše komentáře (4)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Aktuálně”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop