Tisk
Konečně veletrh přátelský k dětem i rodičům!

Konečně veletrh přátelský k dětem i rodičům!

Dagmar Čechová | Pátek, 12. září 2014 |

Přidat na Seznam.cz

Je možné si na stavebním veletrhu hrát, odpočívat v jeskyni, vymýšlet, malovat nebo stavět z písku a kostek své vysněné domy pro život? Společný projekt Centra pasivního domu, firmy AGROP NOVA a Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství to dokáže! Poprvé na veletrhu FOR ARCH tak vznikne unikátní zábavná a odpočinková zóna pro unavené návštěvníky, hravé rodiče a zvídané děti. Odpočinkový koutek rozkládající se na velkorysé ploše 100 m2 návštěvníci najdou v hale č. 1 (sektor E).

FOR ARCH ONRED kopie kopie

experimentarium2

„Návštěva jakéhokoli veletrhu může být pro mnohé vyčerpávající. A to zejména pro rodiče, pokud s sebou mají malé děti. Hlavní myšlenkou celé expozice bylo přinést na stavební veletrh trochu relaxace – možnost odpočinout si, načerpat sílu a třeba si i trochu pohrát v klidném a hezkém prostředí. Naše odpočinková zóna rodičům i všem dalším návštěvníkům toto přinese," slibují zástupci všech tří organizací, které se na vzniku zóny pro mámy, táty a jejich děti podílely.

Co vše na návštěvníky čeká?

  • Malé interaktivní experimentárium o tom, jak se staví energeticky úsporný dům

exprimentarium3Projekt Centra pasivního domu, kde se děti se dozví, jak se v pasivním domě větrá třeba v zimě, když se nám nechce otevřít okno. Budou si moci zkusit co nejrychleji zaizolovat dům, vyskládat rám okna, anebo zastřílet na jeden pěkně nepovedený dům plný tepelných mostů. U každého stanoviště jsou navíc připraveny pracovní listy pro chytré děti a informační listy pro rodiče, které si mohou odnést s sebou domů.


  • Dřevem vonící jeskyně pro odpočinek i přiblížení se přírodě

jeskyne1Nahlédněte do pravé jeskyně ze dřeva, kterou pro návštěvníky veletrhu vytvořila z masivních dřevěných panelů NOVATOP firma AGROP NOVA. V jeskyně si můžete na chvíli posedět, dotknout se skutečného dřeva a třeba se i zasnít nad tím, jak a z čeho by měl být váš vysněný domov. „Dřevěná jeskyně nabízí cestu k odhalení podstaty lidské potřeby chránit sebe a svou rodinu před nepřízní okolního světa," říká o svém díle autor Ing. arch. Marek Pavlas.

 


  • Dětský koutek se skluzavkou, pískovištěm i s hlídáním dětí

jeskyne3Rodiče si mohou přijít do odpočinkové zóny pohrát s dětmi. Pro děti je, ve vybrané dny, připraven program v podobě technického vzdělávání dětí. Nejmenší účastníci se zábavnou formou naučí, jak postavit dům - jako stavební materiál jim poslouží stavebnice Duplo. Návštěvníci se v dětském koutku navíc mohou dozvědět více informací o programu „Návrat rodiče do přípravy a realizace staveb", který nabízí Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství již druhým rokem rodičům na mateřské dovolené. Bude možné se zároveň i přihlásit na podzimní a zimní běh celého bezplatného odborného systému přípravy na návrat rodičů do pracovního procesu.

jeskyne2Tak přijďte do odpočinkové zóny v hale č. 1 (sektor E) načerpat síly a pohrát si! K dispozici bude všem návštěvníkům po celou dobu konání veletrhu FOR ARCH. (Tisková zpráva CPD)

Vaše komentáře (0)

Nejnovější články v kategorii “Aktuálně”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop