Tisk
Domesi a Novatop ovládnou letošní veletrh Dřevostavby

Domesi a Novatop ovládnou letošní veletrh Dřevostavby

Dagmar Čechová | Čtvrtek, 29. leden 2015 |

Přidat na Seznam.cz

Dva rozdílné pohledy na tutéž věc a jeden výchozí materiál. Tak by se ve zkratce dala nazvat expozice architektonického ateliéru Prodesi, realizační firmy Domesi a výrobce stavebního systému Novatop, která se představí ve dnech 11. – 14. února na veletrhu Dřevostavby. Vzájemně propojené stavby, které vzniknou v poměru 1:1, jsou rozděleny na abstraktní část, ve které budou návštěvníci procházet výřezem obřího stromu, a reálnou futuristickou dřevostavbu z Novatopu, která prezentuje a charakterizuje stavby Domesi. Obě části budou v horním patře propojeny lávkou symbolizující partnerství obou firem.

Domesi a Novatop ovládnou letošní veletrh Dřevostavby„Dřevostavby se za poslední dobu staly rovnocennou stavební technologií a významnou součástí hlavního stavebního proudu. Nyní mají v dobrém smyslu slova našlápnuto přebrat pozici ideového i technického lídra celého stavebnictví. Nesmí však usnout na vavřínech. Proto považujeme podobné vizionářské projekty za klíčové," míní architekt Pavel Horák, jeden z majitelů společnosti Domesi.

Domesi a Novatop ovládnou letošní veletrh DřevostavbyPrvní část obývaná Domesi je reálnou futuristickou stavbou ze systému Novatop, která dokazuje, že domy ze dřeva nemusí být jen pravoúhlé kvádry. Dynamický tvar, výrazné konzoly a další prvky odkazují k neutuchající potřebě Domesi být na špičce jak po technické, tak estetické stránce. Vnitřní vybavení této expozice je od progresivních českých výrobců, kteří si vysloužili uznání nejen doma, ale i ve světě. Patří mezi ně Jitona s kolekcí ložnicového nábytku Mamma, sedací nábytek od renomovaného výrobce TON nebo osvětlení Brokis s modely Capsula, Shadows, Ballons, Muffins.

Domesi a Novatop ovládnou letošní veletrh DřevostavbyDruhá, abstraktnější část stavby, prezentuje zábavným způsobem širokou paletu prvků Novatop – od masivních stěnových panelů přes stropní elementy až po zajímavé interiérové prvky v podobě dřevěných akustických panelů. Návštěvník se uvnitř této expozice nenásilnou formou seznámí s celým sortimentem Novatop a možnostmi jeho použití. Z odstupu naopak bude moci vnímat celkovou estetickou kompozici, která potlačuje technická řešení a vyzdvihuje krásu masivního dřeva.

Domesi a Novatop ovládnou letošní veletrh Dřevostavby„Bez odvahy a fantazie architektů a stavitelského umění našich certifikovaných partnerů bychom byli jen průmysloví výrobci. Společně tak posouváme hranice nejen našich výrobních možností, ale především konstrukčních řešení a estetiky dřevostaveb, a tím se odlišujeme od tradičních stavebních technologií. Mimořádně silné emoce klientů se pojí s atraktivní kresbou smrkového dřeva, která se stává dominantou interiérů v domech postavených z NOVATOPu a vnáší do nich bezprostřední kontakt s přírodou," říká za výrobce Ing. Jiří Oslizlo a dodává: „Novatop je víc než stavební systém, je to životní styl."

Domesi a Novatop ovládnou letošní veletrh DřevostavbyA Prahou to nekončí. Pro tuto expozici bude únorový veletrh Dřevostavby první zastávkou. Během 2 let poputuje do Švýcarska, Německa, Francie a letos v dubnu zavítá i k našim sousedům do Bratislavy. Na cestách bude prezentovat konstrukční a estetické možnosti této progresivní technologie, která se kompletně vyrábí v ČR.

Zajímavosti k expozici:

  • Celá dvojexpozice v poměru 1:1 vyroste na holešovickém Výstavišti za rekordních 72 hodin, celodřevěnou konstrukci NOVATOP bude stavět pouze 6 lidí.
  • Už tradičně konstrukci NOVATOP staví na výstavišti certifikovaný partner, společnost Dřevostavby MC. Montáž pod taktovkou tohoto sehraného týmu je skutečný koncert.
  • Na přípravu expozice bylo spotřebováno celkem 21 m3 smrkového dřeva, vyrobilo se 470 m2 panelů NOVATOP. Každý 1 m2 váže přibližně 17 kg oxidu uhličitého, za celou expozici je to téměř 80.000 kg CO2.
Vaše komentáře (0)

Nejnovější články v kategorii “Aktuálně”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop