Tisk
Společnost Schüco získala ocenění German Design Award 2016

Společnost Schüco získala ocenění German Design Award 2016

Redakce | Čtvrtek, 03. prosinec 2015 |

Přidat na Seznam.cz

V letošním roce putují hned dvě ceny prestižní mezinárodní soutěže German Design Award do německého Bielefeldu za společností Schüco International KG. Jako první oborná porota ocenila systém LED diodového osvětlení oken a fasád Schüco LightSkin. Tato technologie, skrytě integrovaná do okenních a fasádních profilů, dodává objektům naprosto jedinečný vzhled. Prezentována byla i ve výstavním stánku Schüco na lednovém veletrhu BAU 2015 v Mnichově, za jehož mimořádné designové ztvárnění firma získává druhou cenu.

 

Technologie skrytě integrovaného LED diodového nasvícení Schüco LightSkin umožňuje zdůraznit strukturu a tvary fasádních elementů. Porota German Design Council tomuto produktu udělila druhé nejvyšší vyznamenání „Winner“ v kategorii „Building and Elements“. Unikátní systém Schüco LightSkin za tmy rozsvěcí celé budovy nebo jen dílčí části fasády (průčelí, výlohy apod.) a v obou případech vytváří příjemně zvýrazněné individualizované objekty.

Jedná se o atraktivní neoslňující LED diodové světlo, dostupné ve všech možných barevných variantách i intenzitách světla. Asymetricky elipsoidní vyzařování ho rozptyluje rovnoměrně po okenních elementech. Světelné jednotky se včetně souvisejících komponentů, dodávaných jedním výrobcem, skrytě instalují do příslušného okenního nebo fasádního profilu. Za inovativní Schüco LightSkin společnost již dříve získala prestižní ocenění iF product design award 2014 a Red Dot design award 2014.

Stánek Schüco na BAU 2015

Stánek společnosti Schüco byl v lednu 2015 na mezinárodním stavebním veletrhu BAU v prostorách německého výstaviště Messe München doslova magnetem na publikum. V rámci pěti tematických studií prezentoval pokrokové, do budoucna orientované možnosti domácího, pracovního a životního prostředí, a to z pohledu využití energeticky efektivních okenních, dveřních a fasádních systémů Schüco.

Velkolepě pojatý stánek dokázal vstřebat masy návštěvníků a nabídl atraktivní prostory k diskusím a rozsáhlému představení produktů. Návštěvníkům učaroval inovativní a avantgardní design. A právě za výjimečné designové pojetí stánku společnost získává cenu German Design Award 2016 v kategorii „Special Mention“.

Od roku 2012 patří German Design Award mezi mezinárodně uznávaná ocenění sledující trendy v tvorbě a designu. I za letošní rok budou ceny, o kterých rozhoduje 35členná odborná porota German Design Council, rozdány těm nejlepším z 3 400 návrhů v oblasti produktového a komunikačního designu.

Vaše komentáře (0)

Nejnovější články v kategorii “Aktuálně”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop