Tisk
V lednu 2016 bude mít premiéru veletrh CESTY DŘEVA

V lednu 2016 bude mít premiéru veletrh CESTY DŘEVA

Redakce | Středa, 09. prosinec 2015 |

Přidat na Seznam.cz

Obliba staveb ze dřeva rok od roku roste, a to nejen z důvodu rychlosti výstavby, ale i pro energetické úspory, které majitelům novostaveb přináší. Dřevo se však neuplatňuje pouze ve stavebnictví. Ze všech úhlů pohledu, od lesa přes zpracování až po finální produkty, představí tento materiál nový projekt CESTY DŘEVA. Jeho první ročník se uskuteční v PVA EXPO PRAHA od 21. do 23. ledna 2016 souběžně s veletrhy FOR PASIV a STŘECHY PRAHA.

Cílem unikátního projektu je podporovat v lidech lásku ke dřevu a úctu k přírodě, se kterou jsou člověk a strom od nepaměti spojeni. Veletrh CESTY DŘEVA, jehož první ročník proběhne souběžně s veletrhem nízkoenergetických, pasivních a nulových staveb FOR PASIV, přinese komplexní pohled na dřevo jako materiál. Veletrh bude rozdělen do čtyř samostatných bloků:

  • Lesní hospodářství,
  • zpracování dřeva,
  • dřevěné stavby, konstrukce a výrobky,
  • vedlejší produkty zpracování dřeva.

Návštěvníci tak najdou na veletrhu ucelenou prezentaci nejstaršího stavebního materiálu od předních českých a zahraničních vystavovatelů. Svou prezentaci s důrazem na edukaci připravují Lesy ČR, Ministerstvo zemědělství i Sdružení vlastníků obecních a soukromých lesů ČR. Představí se firmy nabízející neopracovaný materiál, ale i finální produkty – od zahradních domků přes dětská hřiště až po dřevěné hračky. Chybět nebude přehlídka techniky pro zpracování dřeva nebo pro likvidaci zbytků, tesařské a truhlářské potřeby nebo pomůcky pro práci se dřevem. Největší část veletrhu bude tvořit prezentace dřevostaveb, srubů a roubenek. Velkou expozici připravuje již nyní významná firma z oboru dřevostaveb – RD Rýmařov.

Samotnou prezentací firem však veletrh nekončí. Ve spolupráci s Moravsko-slezským dřevařským klastrem, Nadací dřevo pro život a Asociací dodavatelů montovaných domů vzniká doprovodný program, který poskytne rady a tipy všem zájemcům o bydlení v dřevostavbě. Chybět nebudou ani tematické přednášky.

První ročník veletrhu CESTY DŘEVA proběhne souběžně s veletrhem nízkoenergetických, pasivních a nulových domů FOR PASIV a veletrhy STŘECHY PRAHA, SOLAR PRAHA a ŘEMESLO PRAHA. Pokud plánujete změny ve vašem bydlení, neměli byste od 21. do 23. ledna 2016 v areálu PVA EXPO PRAHA chybět. Času pro přípravu na nadcházející stavební sezónu budete mít stále dost.

Vaše komentáře (0)

Nejnovější články v kategorii “Aktuálně”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop