Tisk
Dřevostavby v praxi – konference profesionálů 2016

Dřevostavby v praxi – konference profesionálů 2016

Dana Jakoubková | Pondělí, 21. listopad 2016 |

Přidat na Seznam.czDesátý ročník stále populárnější odborné konference Dřevostavby v praxi hostil začátkem listopadu již tradičně hotel Skalský dvůr na Vysočině. Jubilejní akce byla nabitá informacemi, sdílením zkušeností a neodmyslitelně také pohodou a zábavou. V režii pětatřiceti přednášejících proběhlo v rámci hlavního programu celkem dvacet osm přednášek a souběžně i sedm tematicky zaměřených workshopů.

Den předem organizátory postrašila sněhová nadílka, která do rána svoji vyhrůžku stáhla zpět, a všichni přihlášení účastníci dorazili bez větších obtíží do místa konání. Díky perfektně připravenému registračnímu systému bylo zaevidováno celkem 349 účastníků včetně tří zástupců redakce časopisu DŘEVO&stavby. Přeci jen novinek je v oboru dřevostaveb každoročně mnoho, a jedna hlava by na ten příval „vzdělávání" nestačila.

Poučně i zábavně

Úvodní slovo patřilo obchodnímu řediteli divize Rigips Radku Šafářovi a Jiřímu Provázkovi, který stál u zrodu této konference společně s Ivanou Duchoňovou. Nabitá programová linka vedla posluchače spektrem oborů jak v informační, tak ve vzdělávací rovině. Témata přednášek byla maximálně vytěžena a leckterý přednášející vnesl do projevu i vtipné momenty, takže jsme se čas od času i dobře bavili. Po celé dva dny provázela účastníky svým milým úsměvem i hlasem z pódia moderátorka Petra Pacáková, která má lví podíl na tom, že se celá akce nesla v pohodovém duchu a přátelské, víceméně neformální atmosféře. V režii třiceti přednášejících proběhlo celkem dvacet osm přednášek, přičemž konferenci otevřel předseda Asociace dodavatelů montovaných domů (ADMD) Ing. Vratislav Blaha, CSc.

zabava     Workshop Montáž stěny pro akusticky chráněnou místnost Jiří Provázek Divize RIGIPS, SGCP CZ a.s

Akustika a vzduchotěsnost

Dominantním tématem prvního dne byla akustika a vzduchotěsnost. Potřebu věnovat se požadavkům akustiky připomněla hned v úvodu „stávka" techniky konferenčního sálu. Na druhou stranu, díky některým řečníkům si účastníci uvědomili, že byrokratické a rádoby morální požadavky akustiky mají také své hranice.

Podobně na tom bylo i druhé téma – vzduchotěsnost, které potvrdilo kvalitní neprůvzdušnost přednáškového sálu a zdůraznilo tím související téma nezbytnosti řízeného větrání. Za redakci nejvíce bodů nasbíral přednášející Karel Bulín / DÖRKEN, s.r.o. s vtipnou prezentací těsnicího a lepicího programu DELTA a Ing. Josef Lenoch, Ph.D. / LDF MENDELU s překvapivou studií na téma spokojenost zákazníka.

Krátký rozhovor organizátorů:

„Přineste, prosím, další židle."
„Židle máme, ale nemáme je kam dát."

Od generála po mořeplavce

První pracovní a náročný den skončil až po šesté hodině večerní a po spěšném ubytování, respektive rozvozu všech účastníků autobusy do hotelů následoval opětovný návrat do Skalského dvora, kde organizátoři připravili pestrý večerní program. Společenský večer zahájil krátkým proslovem zástupce generálního partnera konference a ředitel divize Rigips Nikola Hoffmann. Společným přípitkem s organizátorem konference Stanislavem Müllerem oslavili desátý ročník této akce a současně třetí ročník pod taktovkou DřevoPortálu. Kromě skvělého jídla a pití čekala na účastníky zábava v podobě mořeplavce Rudy Krautschneidera, který vlastnoručně postavil dřevěnou plachetnici, se kterou obeplul svět. Jeho vtipné vyprávění dokázalo spolehlivě zaplnit přednáškový sál na celé dvě hodiny. Pak už se lidé mohli začít věnovat živé hudbě, tanci nebo stolnímu fotbálku.

Od marketingu po čištění fasád

Druhý den pokračoval nabitým programem a sál byl opět z větší části obsazen s výjimkou těch, kteří byli příliš společensky unaveni. První blok byl zaměřen na podporu prodeje dřevostaveb, a to z několika různých pohledů - od práce s komplikovanými klienty přes on-line marketing až po vymoženosti vizualizačního programu a vychytávky různých softwarových aplikací. Závěrečný blok se věnoval různým tématům od čištění fasád přes dřevěnou vzducholoď po práci architektů.

Největší přínos pro redakci ale měly tematické workshopy, na nichž jsme mohli vznášet dotazy a živě o tématu diskutovat. Nejvíce bodů za redakci si odnesl Ing. Karel Sedláček, PhD. / Divize ISOVER, SGCP CZ a.s. s workshopem Vliv akustiky na lidský organismus, a Ing. arch. Jaroslav Tachecí / Studio JATA za workshop Nulový dům.

V celkovém redakčním skóre bodovali organizátoři za perfektně zvládnutou, profesně přínosnou akci a personál kuchyně hotelu Skalský dvůr, bez jehož nasazení bychom nikdy nezjistili, kolik vody, kávy a knedlíků je člověk schopen za dva dny spořádat.

Konference Dřevostavby v praxi 2016

 • Počet účastníků: 349 osob ubytovaných v celkem osmi hotelích na Vysočině
 • Počet firem: 24 partnerských společností
 • Organizátor: DřevoPortál.cz a divize Rigips, SGCP CZ a.s.
 • Generální partner: divize RIGIPS, Saint-Gobain Construction Products CZ a.s.
 • Hlavní partneři: Divize ISOVER, SGCP CZ a.s., DÖRKEN s.r.o. a Divize WEBER, SGCP CZ a.s.
 • Partneři: "J. A. P." s.r.o., CIKO s.r.o., CIUR a.s., IZOTEM s.r.o., LASSELSBERGER, s.r.o., LUMIARTSOFT s.r.o., SAPELI, a.s., SEMACZ s. r. o., STACHEMA CZ s.r.o., VVÚD, Praha, s.p., Window Holding a.s.
 • Vystavovalé: BeA CS, s.r.o., CALLIDA, s.r.o., CIKO s.r.o., ITW Construction Products CZ, s.r.o., JH SOLAR s.r.o., MAFELL A.G., Diagnostika PALEČEK, PALCO s.r.o., SFS intec s.r.o., TESTO, s.r.o.

Záštitu převzali:

 • Asociace dodavatelů montovaných domů
 • Asociace akustiky českého stavebnictví
 • Asociace Blower Door CZ
 • Profesní komora požární ochrany

Celoživotní vzdělávání:

ČKAIT a ČKA


Dana Jakoubková

Publicistka s náklonností ke smysluplným činům a věcem. Obdivuje brilantně provázané duchovní gangsterky, ale neodvrhne ani lyrické, tajemné, lakonické a současně vtipné příběhy s tématem originální syntézy křehkosti úmrtnosti.

Nejnovější články autora

Vaše komentáře (0)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Aktuálně”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

 • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

 • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop