Tisk
Novinky z oboru dřevostaveb

Novinky z oboru dřevostaveb

Jindřiška Kleknerová | Čtvrtek, 04. květen 2017 |

Přidat na Seznam.cz

Moderní dřevostavba dokáže opravdu ušetřit na nákladech za energie, dřevobetonové konstrukce jsou na vzestupu a historických roubenek si vážíme a hýčkáme je... Pohled do oboru dřevostaveb, co se událo a co se chystá, můžete číst právě dnes.

Dřevostavba, které stačí 9000 Kč ročně na energie
Moderní domy dokážou dříve nemožné, izolace a kvalitní konstrukce někdy "způsobí", že náklady za energie se vejdou do deseti tisíc za rok....
...celý článek


Kompozitní dřevobetonové konstrukce s mechanickými spojovacími prostředky
Dřevobetonové konstrukce se v praxi stále více používají na zesilování stávajících či realizaci nových stropních konstrukcí. Nabízíme popis použití spojovacích prostředků kolíkového a plošného typu ve vztahu k platným normám pro navrhování dřevěných a betonových konstrukcí.
...celý článek


Nová atrakce v Bezděkově - Technické muzeum v roubence
Bezděkov nad Metují stále navštěvovanějším turistickým místem. Přibyla zde nová pozoruhodnost – roubenka v areálu Technických služeb, jejíž podstatná část slouží jako unikátní muzeum historické venkovské techniky.
...celý článek


Hmyz kostelíku ze 17. století vyhubí horký vzduch
Až na 75 stupňů Celsia se musí vyhřát přes 400 let starý kostelík svatého Mikuláše v Jiráskových sadech v Hradci Králové. Je to jediná šetrná metoda na vyhubení dřevokazného hmyzu, který památku už roky ničí. Metodu hubení hmyzu horkým vzduchem zvolili hradečtí památkáři kvůli vysoké památkové hodnotě dřevěné stavby.
...celý článek


Památný dům ve Kdyni bude po renovaci ukazovat, jak se žilo v roubence
Památný dům ve Kdyni na Domažlicku prochází rekonstrukcí. Je to jedna z největších roubených staveb na území Plzeňského kraje. Budova patří městu a je památkově chráněna. Už vloni se podařilo opravit střechu a další práce pokračují letos.
...celý článek


V Bystrém chtěli konkurovat Baťovi
Ševcovskou minulost připomíná Brtounova chalupa, o které psala Tereza Nováková, oblíbil si ji i Jaroslav Vrchlický. Dnes jedna z nejhezčích roubenek v Bystrém na Svitavsku připomíná život obyčejných lidí na vesnici, stejně jako slavnou ševcovskou minulost Bystrého.
...celý článek


Výběr dřevostavby záleží na životním stylu
Dřevostavby jsou v dnešní době stále oblíbenější. Lidé, kteří mají o tento typ bydlení zájem, si mohou vybírat z více variant těchto staveb. Na první pohled je jasné, že mezi dřevostavby patří sruby a roubenky. I montovaných dřevostavbám je dáván velký a zasloužený prostor, nechte se již dnes nalákat na veletrh FOR ARCH...
...celá upoutávka


Zajímají vás i jiné věci ze dřeva?
Co takhle velmi elegantní motýlek ze dřeva, který je jako dělaný pro zvláštní příležitosti. Můžete jej totiž vyhrát, soutěž trvá do 12. května.
...odkaz na soutěž


Pro opravdové zájemce o dřevostavby máme sekci Redakční návštěvy...
... kde se v poslední době nashromáždila řada velmi pěkných článků, s ještě pěknějšími foto videospoty. Jejich shlédnutí silně doporučujeme v těchto deštivých dnech!
...sekce pro deštivé dny :)

Krásný jarní víkend!

Jindřiška Kleknerová

 

Těžce zařaditelná publicistka s lehce technickými předpoklady. Zajímám se o texty začínající básněmi a končící optimalizovanými články s příslušným počtem klíčových slov… S pokorou bydlím v nové dřevostavbě a spravuji tento web. Obojí mi dělá radost.

Nejnovější články autora

Vaše komentáře (0)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Aktuálně”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop