Tisk
Novinky z oboru: <small>Projektování dřevostaveb v USA a modulový dům za milión</small>

Novinky z oboru: Projektování dřevostaveb v USA a modulový dům za milión

a.janousek | Pátek, 02. červen 2017 |

Přidat na Seznam.cz

Videa a videospoty, dřevostavba v podobě modulárního domu anebo fasáda, připomínající srub. Rozhovor s ředitelem Nadace dřevo pro život, novinky o komínech v dřevostavbách a především informace o "nej" dřevostavbách u nás i ve světě - to vše je připraveno v dnešním článku z oboru.

Dřevostavby: DublDom - modulární dům za milion korun přichází z Ruska
DublDom je sériový modulární dům, který je určený pro přepravu z výrobní haly a instalaci přímo na místě během jednoho dne. Dům má veškeré rozvody elektřiny, vody a odpadů.
...celý článek


Rekreační dům zaujme živou fasádou připomínající sruby
Pětici prázdninových bytů na úpatí tyrolských Alp v italském městečku Plose spojili do jednoho objektu architekti z nedalekého brixenského studia Bergmeisterwolf Architekten. Jejich dílo zaujme na první pohled tím, jak pracovali na fasádách se dřevem.
...celý článek


Rozhovor se Stanislavem Polákem, ředitelem Nadace dřevo pro život
Cílem akce, kterou organizovala už po sedmé Lesní pedagogika, je umožnit lidem navštívit les s odborníky - lesníky, kteří mu rozumějí.
...celý rozhovor


Komíny v pasivních domech a dřevostavbách
Směřování evropského stavebnictví přináší v souvislosti s povinností snižování energetické náročnosti zcela nové požadavky na jednotlivé profese zapojené do procesu výstavby.
...celý článek


ESB-magazin.cz

Dubový mrakodrap pro Londýn
Nový londýnský mrakodrap s dřevěnou konstrukcí vyšší než tři sta metrů by se stal nejvyšší dřevěnou stavbou světa. Zatím se však jedná pouze o výzkumný experiment v rámci projektování dřevěných staveb, který letos na jaře v Praze představil jeho

Bergen Norsko – 45 m
První čtrnáctipatrová dřevostavba s výškou 45 m byla postavena v norském Bergenu u mostu Puddefjord v letech 2014 a 2015.

Britská univerzita navrhuje dřevěný mrakodrap i pro Chicago
River Beech Chicago – 228 m vysoký dřevěný mrakodrap s osmdesáti nadzemními podlažími má být bytovým domem s třemi sty byty, který je navrhován jako součást developerského záměru Riverline v Chicagu.

Dřevěné výškové budovy v městech současnosti
Pokud by se užívalo jako konstrukční materiál dřevo, významně by se snížily celosvětové emise CO2. Jen stromy totiž umí snižovat obsah CO2 v atmosféře, a to levně a elegantně.

Wood Design Award 2017
Americká rada pro dřevěné stavění WoodWorks oznámila 13. února 2017 výsledky soutěžní přehlídky, která představuje vynikající realizace v oblasti projektování dřevostaveb ve Spojených státech amerických.

Nejlepší české dřevěné stavby roku 2017
V anketě Dřevěná stavba roku 2017 bylo oceněno čtrnáct dřevěných staveb. Vítěze vybírala odborná porota a široká veřejnost v osmi soutěžních kategoriích
...plné verze těchto článků najdete na www.esb-magazin.cz, kde je možnost prohlédnutí jejich online verze


Na závěr bych vám ráda doporučila čerstvě vzniklý Youtube kanál časopisů DŘEVO&stavby a sruby&roubenky, kam budeme pravidelně přidávat různé foto videospoty, později také videa - nejen z Redakčních návštěv. Stanete-li se našimi odběrateli, pak vám žádné video z oblasti dřeva a staveb už nemůže uniknout.

Mějte se krásně,
za redakci vás zdraví

Vaše komentáře (2)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Aktuálně”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop