Tisk
Letošní první číslo časopisu DŘEVO&stavby představuje 7 moderních dřevostaveb. Vede je Jaguár. (online ochutnávka)

Letošní první číslo časopisu DŘEVO&stavby představuje 7 moderních dřevostaveb. Vede je Jaguár. (online ochutnávka)

Jindřiška Kleknerová | Pátek, 26. leden 2018 |

Přidat na Seznam.cz

Na začátku časopisu se představuje hned 7 nově postavených dřevostaveb. V oddělení článků, které nazýváme redakčními návštěvami, se tentokrát utkají:

1) Supermoderní placatý dům na nožkách, který ční přímo na sjezdovce. Jeho komentátorka jej přirovnává k Jaguárovi.

2) Hned za dynamickou modernou skóruje dům, o kterém se při jeho stavbě diskutovalo, zda se zde staví škola anebo kulturní dům. Až tak rozmáchle působí.

3) V závěsu kontruje klasika – hladící a konejšivá archetypální pohádková stavba, nacházející se v Brdech. Bydlí v ní možná skřítkové a také duchové.

4) Následuje líbivý, dřevem prošpikovaný pasiv; s typovým a individuálním projektem, s jednoduchým a do detailu propracovaný vzhledem, a s druhovým prvenstvím.

5) Kruh tuzemských dřevostaveb se uzavírá stavbou, která vás zavede do dětství a také z paneláku na vesnici zároveň... Nádherná terasa s výhledem do daleka tu jistě musí být a je.

Výlet do Řecka už nyní

LASSA VILLA YPSILON_03 web6) Stýská se vám po teplých krajích a těšíte se už na dovolenou? Udělejte si malý výlet na Peloponés!

Letní rozlehlé sídlo, které moduluje terén (tedy vrchol kopce, na kterém je umístěno) vás může takzvaně dostat hned několikrát. Jde totiž skutečně o nevídanou stavbu, na které nenajdete snad nic, co by se nedalo označit slovy luxusní, dokonalý a velkolepý...

Skromnost a účelnost Amsterodamu

7) Amsterodam – i z holandského kraje jsme tentokrát přivezli jednu pro zdejší prostředí typickou, skromnou, ale plně účelnou, dřevostavbu pro mladý pár. Nejen její střecha vykazuje trochu neočekávaný přesah.


 

ONLINE OCHUTNÁVKA ČASOPISU DŘEVO&stavby 1/2018 ZDE

 


Trojdům z FOTOEDITORIALU zabírá na délku tolik, že jeho hlavní fotografie musí jít napříč dvoustranou. A to se stane, když hned tři generace chtějí bydlet v těsné blízkosti. Dřevostavba, v tomto případě s nezvyklým půdorysem, naplnila požadavky všech věkových kategorií.

LESS HOUSE MORE HOME nebo kuchyně plné dřeva, vyrobené ze dřeva anebo alespoň z dřevěných palet, naplnily tentokráte střed časopisu a větší obsah sekce Interiér.

Až si vše dobře zařídíte, rozsviťte si! Jak a čím, a jak moc může designové osvětlení vašemu prostoru prospět, najdete třeba právě u nás. Nenechávejte pořízení lustrů na později, začněte si svítit na straně 94.

Daniel, David a Tomáš Jelínkovi web• Truhlařina jako poctivé řemeslo stále žije! V seriálu RODINNÁ FIRMA, jehož prvním dílem právě zde začínáme, najdete poklady a cennosti jedné truhlářské rodiny, která se řídí motem svého dědy: „Poctivou prací získat důvěru zákazníků". Jednoduché, ale vzácné...

• Trochu nenápadně se tvářící článek s názvem DESIGN ZA KAŽDOU CENU načíná příběh jedné kožené sedačky. Přesah textu a jeho myšlenek je něčím, co vás s velkou pravděpodobností přivede na místo, ze kterého se otevře jiný rozměr. Příběh obyčejné sedačky může být totiž poměrně drama.

2020: Jestlipak budeme stavět jen PASIVNÍ DOMY? Energetický standard budov dle Směrnice Evropské komise, který se již brzy stane závazným pro veškerou výstavbu, tak mnoho budoucích stavebníků vyděsil. Ne proto, že by se obávali kvalitnějšího bydlení šetrného k životnímu prostředí, ale v důsledku toho, že ve společnosti stále přetrvává mýtus: pasivní = drahý. Oč se ale ve Směrnici jedná?

• Jak jsem našla starou větev – právě tak by se mohla jmenovat další část z PŘÍBĚHŮ DŘEVA, která je o dřevě, jeřábu, autorce textu Daně Jakoubkové a o medvědovi. Ano, i s takovým duhovým pohledem na věc se dá psát do časopisu o dřevostavbách.

MINISTAVBA v podobě kvádru, inspirovaného potulnými cikány! Architekti ze Španělska přidali jen trochu technologií a komfortu 21. století... a jedém!

VIZE: Hraniční charakter VEETEE je na této stavbě nejzajímavější. Přivítá vás otevřenou náručí k relaxaci a rozjímání a údajně je ideální vodní cestou pro páté roční období v roce. Stále nevíte? Čtěte a dozvíte se...

STAVBA: konečně ke konci čísla začínáme stavět a nabádáme k rozvaze. Nejde jen tak ale o to, co se dá zaslechnout v televizi, na ulici nebo v hospodě. S mýty o dřevostavbách je to podobně jako s náladou před volbou prezidenta – je třeba čerpat informace z ověřených zdrojů a ty zdroje ještě nejlépe ověřit jednou. Teprve potom se vrháme k volební urně, k lopatě nebo malování projektu domu. Ve článku Než si postavíme dům promlouvá například Ing. Vratislav Blaha (předseda ADMD), Ing. Václav Pinďák (náš dlouholetý spolupracovník a odborník na dřevostavby) anebo Ing. Irena Truhlářová (vedoucí sekce architektury ARCHCON atelieru).

Hned 10 důvodů pro zelenou střechu popisujeme na stránce 134. Střešní zahrada nebo jezírko na střeše vašeho domu (ano, to také jde!) může prodloužit životnost střechy. To jsou věci, že?

• Hodil by se vám ZAHRADNÍ DOMEK? Velmi pravděpodobně ano, anebo by tomu stávajícímu prospěla osvěžující oprava či výměna, že... Trefujeme se do aktuálních témat, různorodé typy zahradních domků nabízíme vaší pozornosti přehledně a samozřejmě s fotografiemi.

• Již tradičně jsou na posledních stránkách typové projekty, které můžou přinést řešení anebo nápad právě vám, a namísto Tečky je tentokrát úryvek Vašeho příběhu – kočičák Eliáš měl k projektu také co říct.

Jeho majitelé si dodavatele své dřevostavby vybrali na veletrhu! A tak se vám jistě bude hodit ...

... vstup na veletrh CESTY DŘEVA pro všechny naše čtenáře ZDARMA!

Jindřiška Kleknerová

 

Těžce zařaditelná publicistka s lehce technickými předpoklady. Zajímám se o texty začínající básněmi a končící optimalizovanými články s příslušným počtem klíčových slov… S pokorou bydlím v nové dřevostavbě a spravuji tento web. Obojí mi dělá radost.

Nejnovější články autora

Vaše komentáře (0)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Aktuálně”

Více článků »

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop