Tisk
Chystáte se stavět dřevostavbu? Zastavte se na veletrhu DSB!

Chystáte se stavět dřevostavbu? Zastavte se na veletrhu DSB!

DAS | Čtvrtek, 12. duben 2018 |

Přidat na Seznam.cz

Zájemci o kvalitní dřevostavby by si neměli nechat ujít veletrh DSB – Dřevo a stavby Brno, který se bude konat od středy 25. do soboty 28. dubna 2018 a který nabídne mimo jiné i ucelenou přehlídku dodavatelů (zhotovitelů) dřevěných montovaných staveb. Nabídku vystavovatelů doplní zajímavý doprovodný program a poradenském centrum Asociace dodavatelů montovaných domů, které se zaměří na všechny otázky související se stavbou a bydlením v moderní dřevostavbě.

Poradenské centrum ADMD

Na stánku Asociace dodavatelů montovaných domů v hale P je pro návštěvníky připraveno odborné poradenské centrum, které organizuje Asociace dodavatelů montovaných domů. Kromě ADMD se na veletrhu představí na společném stánku dalších dvanáct firem z řad členů a partnerů Asociace. Zájemci zde budou moci získat odborné nezávislé informace od skutečných odborníků, kteří jsou po celou dobu konání k dispozici pro návštěvníky veletrhu zcela zdarma. Zajímá Vás technologie staveb na bázi dřeva? Chystáte si pořídit vlastní bydlení? Na co si dát pozor při výběru dodavatele Vašeho vysněného domu? Jak financovat Váš dům? Nebo jak ochránit dřevo před houbami, plísněmi či hmyzem? To je jen krátký přehled možných dotazů, na které získáte odpovědi v poradenském centru ADMD na veletrhu DSB – Dřevo a stavby Brno.

admdPřednášky na téma: zdravé bydlení v moderní dřevostavbě

Páteční doprovodný program veletrhu DSB – Dřevo a stavby Brno, který organizuje Asociace dodavatelů montovaných domů, představí dřevostavby jako energeticky efektivní a ekologicky šetrné domy. Na jaká témata se můžete těšit? Program zahájí přednáška pana Ing. Krontoráda s názvem: Dřevostavby z pohledu Lesnické a dřevařské fakulty. Dále budou paní Doc. Tesařovou představeny faktory, které ovlivňují vnitřní ovzduší dřevostaveb. Zajímavé téma „Revoluce ve stavebnictví: rok 2020", které se týká nových předpisů v oblasti úspor energií, připravil Ing. Tomáš Hrdlička. Pro potencionální investory bude jistě zajímavá přednáška pana Vratislava Blahy na téma "Co je třeba zohlednit při výběru zhotovitele Vaší nové dřevostavby?". Pan Ing. Slováček bude hovořit na téma „Nulová dřevostavba" včetně představení technologií a zařízení, jak toho dosáhnout.


admd kopieAsociace dodavatelů montovaných domů (ADMD) je neziskové sdružení firem z oboru dřevostaveb, jehož hlavním cílem je propagovat a garantovat kvalitní dřevostavby od svých členů na trhu v České republice. Dalšími cíli ADMD je prosazování filozofie udržitelného rozvoje a využití obnovitelných zdrojů na trhu v ČR, kultivování podnikatelského prostředí a popularizace oboru dřevostaveb.

Stěžejní aktivitou Asociace je permanentní komunikace v otázkách zabezpečení certifikované kvality dřevostaveb pro zákazníky. K tomu slouží mimo jiné i certifikace dle Dokumentu národní kvality (DNK). Splnění podmínek této směrnice je jedním z kritérií vstupu člena do Asociace. V posledních dvou letech si Asociace stanovila kromě zajištění, resp. garance kvality staveb od svých členů také další cíle, a to při zajištění, resp. garanci jistoty a spokojenosti zákazníků. Tuto strategii ADMD podpořila mimo jiné i vydáním vlastního Etického kodexu členů ADMD a zřízením Smírčího orgánu (ombudsmana) pro dřevostavby.

ADMD.cz


Poradíme Vám, jak si vybrat vhodného zhotovitele Vaší nové dřevostavby

dnkDokument národní kvality (DNK) je certifikát, resp. směrnice o zajišťování a dodržování kvality montovaných domů na bázi dřeva v České republice zaměřený na projekční a technickou přípravu, kvalitu materiálů, deklaraci základních požadavků na procesy a konstrukce podle stavebního zákona a prováděcí činnosti (montáž, výroba prefabrikátů atd.). Certifikačním orgánem, který DNK po splnění všech podmínek firmám vydává, je Výzkumný a vývojový ústav dřevařský Praha (VVÚD).

Zatímco základní certifikace, vyžadovaná zákonem o technických požadavcích na výrobky, požaduje kontrolu pouze jednou za rok ve výrobním závodě a zaměřuje se jen na finální výrobek, tedy panel, kontrola podle DNK probíhá u firem z ADMD jak ve výrobě, tak i přímo na staveništi během montáže, kde je formou externího auditu posouzeno dodržování technologické kázně, stanovuje a sleduje se systém kritických bodů konstrukce, povinně se provádí Blower door test, a to vše minimálně dvakrát ročně. Dokument národní kvality je cenný také v tom, že řeší a kontroluje jenom panelovou, ale i staveništní montáž.

Pro zájemce o výstavbu nové dřevostavby je certifikace, resp. značka DNK, která byla po splnění všech podmínek udělena zhotoviteli domu, jednoznačným signálem, že vybraná firma je schopna dostát veškerým normami požadovaným kvalitativním požadavkům a závazkům. Prokazatelnou hodnotu certifikace podle DNK oceňují a zohledňují také některé naše banky (např. ČS a HB), které investorům zajistí financování jejich nové dřevostavby za zvýhodněných podmínek při poskytnutí hypotečního úvěru. Značka přidělená členům ADMD obsahuje číslo, které slouží k identifikaci jednotlivých členů a jejich platných certifikátů.


Ing Blaha 800 600

 

Ing. Vratislav Blaha CSc.
předseda ADMD

Doprovodný program veletrhu Dřevo a stavby - pdfke stažení v pdf formátu

Vaše komentáře (0)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Aktuálně”

Více článků »

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop