Tisk
FOR ARCH 2018 se zaměří na udržitelnost, kvalitu a časté chyby

FOR ARCH 2018 se zaměří na udržitelnost, kvalitu a časté chyby

Komerční sdělení | Středa, 01. srpen 2018 |

Přidat na Seznam.cz

Plánujete stavbu vlastní dřevostavby nebo jen rádi sledujete novinky v oboru stavebnictví? Mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH 2018 vám ve dnech ve dnech 18. až 22. září nabídne spoustu příležitostí k získání nejaktuálnějších poznatků ze stavební praxe. Na stáncích veletrhu v PVA EXPO PRAHA i v rámci doprovodného programu budou přední odborníci diskutovat problematiku pozemních staveb od velkých bytových celků až po rodinné domy.

Právě dřevostavby budou na letošním ročníku FOR ARCH jedním ze stěžejních témat. Zájem o tento druh staveb totiž v České republice prudce stoupá. Jen v roce 2017 se jich realizovalo téměř 2200.

Podíl dřevostaveb na trhu rodinných domů je tak bezmála 15 %. To už je číslo zajímavé nejen pro samotné zájemce o dřevostavbu, ale především pro investory, kteří k této technologii, která se u nás v moderní podobě vyvíjí od 90. let, konečně získali důvěru.

Dodavatelé dřevostaveb rodinných domů dnes kladou důraz především na energetickou úspornost dřevostaveb a na kvalitu jejich provedení nehledě na to, který z konstrukčních systémů k jejich stavbě používají.

Právě kvalita montáže je základním předpokladem pro dlouhodobou trvanlivost dřevěných konstrukcí domů.

Na hlavní aspekty kvality dřevostaveb a jejich vývoj odpovídá Tomáš Tesař, jednatel společnosti DOMY D.N.E.S.: „Pokud sestavujete výrobek v jakémkoli oboru, tak jeho kvalitu určuje z velké části kvalita montáže. Ve stavebnictví to platí dvojnásob. Dnes máme k dispozici velmi kvalitní produkty, které jsou běžně dostupné, ale musíme zajistit jejich odborné zpracování, tzn. dodržování technologické kázně. To je jeden z hlavních úkolů výrobců dřevostaveb."

Stavebnicové domy jsou v praxi prověřenou technologií

Kvalita rodinných domů je klíčovým parametrem pro společnost Lias Vintířov, lehký stavební materiál, dodavatele rodinných domů s panelovou nosnou konstrukcí z lehkého betonu s keramickým kamenivem Liapor v rámci projektu Dům jedním tahem. „Konstrukční systém z LiaporBetonu představuje kvalitní vzduchotěsnou obálku, vysokou míru tepelné stability, a to jak v zimním, tak v letním období. Je ideální pro výstavbu nízkoenergetických a pasivních rodinných domů," říká Roman Ullmann, vedoucí prodeje.

Kvalitu rodinných domů v pasivním standardu, ať už jde o silikátové technologie nebo dřevostavby na klíč, bude možné na FOR ARCH konzultovat s řadou odborníků. Ti poradí, co si pohlídat a na co si dát při koupi nebo stavbě pozor.

Jak minimalizovat plasty, potravinový a komunální odpad?

Pro majitele dřevostaveb a pasivních domů bývá udržitelnost častým tématem. Letošní FOR ARCH se právě proto soustředí také na minimalizaci tvoření odpadu, ať už toho plastového nebo potravinového.

Téměř všichni si uvědomujeme, že se naše společnost musí vypořádat s nejen nadprodukcí plastů, ale také zásadně omezit plýtvání potravinami. Příkladem začátku dobré praxe je dohoda několika firem s ministerstvem životního prostředí o redukci jednorázových plastů. Kromě některých restauračních řetězců se zavázaly i firmy Benzina, České dráhy a Leo Express.

Ministerstvo bude jednat i s velkými nadnárodními řetězci a obchodními centry. Plastový odpad bude jedním z témat konference Předcházení vzniku odpadů 2018 ve dnech 20.–21. 9. 2018 v rámci veletrhu FOR ARCH.

Neméně prostoru dostane na FOR ARCH téma směrnice 2010/31/EU o energetické náročnosti budov nebo zateplování a časté chyby, které při něm děláme.

Generálním partnerem veletrhu je Skupina ČEZ.

29. stavební veletrh FOR ARCH 2018, PVA EXPO PRAHA v Letňanech v pěti tematických dnech:

  • Úterý 18. září TECHNOLOGICKÉ FÓRUM: investice_technologie, diskuze ke Stavebnictví 4.0
  • Středa 19. září Cesta za komfortem: Wellness & SPA
  • Čtvrtek 20. září Chytrá a bezpečná domácnost
  • Pátek 21. září Den vytápění
  • Sobota 22. září Den stavby
Vaše komentáře (0)

Nejnovější články v kategorii “Aktuálně”

Více článků »

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop