Domy jako od TESLY - studentská architektonická soutěž

Domy jako od TESLY - studentská architektonická soutěž

Redakce | Středa, 13. únor 2019 |

Přidat na Seznam.cz

11. února 2019 byla zahájena studentská architektonicko-stavební soutěž Český soběstačný dům, která se zaměřuje na propojení architektury s technologickými inovacemi, fenoménem soběstačnosti, moderním TZB, inteligentními systémy, decentralizovanou energetikou, elektromobilitou či budoucností vodního managementu. Soutěž je otevřena pro 1-3 členné týmy studentů z jakékoli vysoké školy či univerzity.

Zadání souteže Český soběstačný dům 2019

Předmětem letošního ročníku soutěže Český soběstačný dům bude vytvoření propracovaného konceptu malo-objemového rodinného domu pro čtyřčlennou rodinu, spojující současný životní komfort, co nejefektivnější prostorové řešení, dílčí energetickou nezávislost a šetrnou filozofii.

Stáhnout zadání soutěže

cesky-sobestacny-dum-2019-soutez

Setkání nad zadáním soutěže

Kromě nastudování zadání online mají ještě studenti možnost přijít na jedno ze dvou obsahově totožných setkání s organizačním týmem soutěže, která se konají 20.2.2019 v Praze na FSv ČVUT (v 16:00, ateliér D A7-8) a 21.2.2019 v Brně na FA VUT (v 16:00, malá aula A118).

Na těchto setkáních bude prezentováno zadání samotné a studenti budou mít prostor pro jakékoliv dotazy. „Kromě základních technických požadavků na nastudování specifik různých podob energetické soběstačnosti budou mít studenti velkou svobodu ukázat ve svých projektech svou osobnost. Zadání přímo říká, aby dům navrhovali pro sebe," popisuje zakladatel soutěže Pavel Podruh.

cesky-sobestacny-dum-setkani-nad-zadanim-souteze

Kurz navrhování domů s vlastní výrobou a ukládáním elektřiny

Český soběstačný dům také pro studenty a širokou veřejnost zdarma připravil nepovinný, ale velice užitečný intenzivní kurz navrhování domů s vlastní výrobou a ukládáním elektřiny. Hostujícím lektorem bude exkluzivně Michal Klečka, spolumajitel GWL Power, největšího evropského distributora lithium-železo bateriových článků, který své baterie za stovky milionů korun ročně dodává do elektromobilů, průmyslových zařízení a domácností.

Kurz proběhne 8.3.2018, od 9:00 do 12:30 na Fakultě stavební ČVUT v posluchárně C223.

cesky-sobestacny-dum-2019-intenzivni-kurz

Kompletní informace na: www.csdum.cz

Vaše komentáře (0)

Nejnovější články v kategorii “Aktuálně”

Více článků »

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop