Jubilejní FOR ARCH 2019 představí chytrá města i bezpečnost

Jubilejní FOR ARCH 2019 představí chytrá města i bezpečnost

Jiří Kuthan | Úterý, 02. červenec 2019 |

Přidat na Seznam.cz

Chytřejší a bezpečnější budoucnost se vám představí během 30. ročníku mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH. Od vystavovatelů, v poradenských centrech a během doprovodných programů se můžete dozvědět, jak změnit dřevostavbu na chytrý domov.

Podle loňského průzkumu Ministerstva vnitra ČR zaměřeného na postoje občanů k prevenci kriminality považuje více než polovina lidí situaci za stejnou jako před třemi lety.

Nejčastěji se lidí cítí být ohroženi:

  • kapesní krádeží (50 %),
  • vloupáním do bytu (43 %) a
  • vandalismem (39 %).

Česká republika skončila podle hodnocení "skóre bezpečnosti" zemí společnosti Gallup na nadprůměrné 32. pozici, ale život přeje připraveným...

Seznamte se s trendy pro větší pohodlí, bezpečnost a úspory ve spotřebě energie.

KDY a KDE: ve dnech 17. až 21. září 2019 v PVA EXPO PRAHA v Letňanech

Generálním partnerem veletrhu je Skupina ČEZ.

O bezpečnost je třeba se postarat

Důležitým prvkem v hodnocení domů, bytů, a lokalit pro bydlení nebo pro podnikání, je i bezpečnost. Proto jsou technologie a řešení pro zvýšení bezpečnosti zastoupeny také na veletrhu FOR ARCH.

Tyto technologie a řešení jsou stálou součástí nomenklatury, výstavních expozic firem i doprovodného programu již od roku 2017. Najdete zde např. okenní kování, bezpečnostní fólie, bezpečnostní dveře, zámky, ploty a mříže, řízení osvětlení v době nepřítomnosti, kamery, technologie pro monitoring a služby i expozici Městské policie.

V Hale 4 bude opět připraveno poradenské centrum pod záštitou MVČR a partnerů, Policie ČR a Cechu mechanických zámkových systémů ČR (CMZS).

chytra-domacnost-smart-home

Co vše může být dnes chytré?

Lidé chtějí komfort a úspory, přitom chtějí ovládat své domy, byty a provozovny jednoduše a k tomu potřebují, aby technologie byly vzájemně propojeny.

Otevření okna musí být signálem k útlumu vytápění, zvýšení teploty osluněním musí být signálem pro žaluzie a chlazení a ukládání energie. To jsou reakce na již vzniklou situaci.

Dalším stupněm vývoje k úsporám a komfortu je využití a práce s predikcí. Například s predikcí počasí v případě využívání obnovitelných zdrojů, s predikcí chování uživatele v případě vytápění, větrání a přípravy teplé vody. To je cesta inteligentních budov.

technologie-pro-chytra-mesta-ovladani-mobilnim-telefonem

Chytré a bezpečné bydlení v chytrých městech

Smart Cities (SC) je téma v posledních letech hojně diskutované. Chytrá města sdružují technologie, vládu a společnost k vytvoření chytré ekonomiky, chytré mobility, chytrého životního prostředí, chytrého bydlení a chytré správy a řízení města pro chytré lidi.

Koncept zajistí městům trvale udržitelný model rozvoje, vynikající kvalitu života, bezpečnost a maximální efektivitu využití energie.

FOR ARCH má od chytrého bydlení nakročeno k chytrým městům a prvním počinem bude letošní konference CHYTRÁ MĚSTA OD A DO Z.

Více informací na www.forarch.cz.

Jiří Kuthan

Baví mě vše kolem počítačů a internetu. Od tvorby webů jsem se přesunul k tvorbě obsahu a momentálně pronikám do tajů dřevostaveb, abych věděl, jakou si pro sebe postavit. Pokud právě neladím obsah tohoto webu, utíkám do přírody, kde dobíjím energii při pozorování ptáků.

Nejnovější články autora

Vaše komentáře (0)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Aktuálně”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner
  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop