Po zimě je nutné zkontrolovat okna, dveře i garážová vrata. Jejich včasná výměna ušetří energie i peníze

Po zimě je nutné zkontrolovat okna, dveře i garážová vrata. Jejich včasná výměna ušetří energie i peníze

Komerční sdělení | Čtvrtek, 09. březen 2023 |

Přidat na Seznam.cz

S jarem kromě teplého počasí startují také práce okolo domu. Lidé by měli zkontrolovat jak fasádu, tak například okna či dveře. Správně těsnící plášť domu totiž ihned přináší citelné energetické úspory. Rekonstrukci proto nemá cenu odkládat. Díky jarním akcím navíc nyní vyjde levněji.

Plášť domu musí po celý rok odolávat nepříznivým podmínkám počasí. V případě, že už nefunguje tak, jak má, nemá cenu odkládat rekonstrukci. Tu uživatelé později ocení především z hlediska úspory energií.

Zkontrolujte, zda okna a dveře neprofukují

S úsporami pomohou například nová okna a dveře. U těch starých totiž často po obvodu vznikají škvíry, kterými v zimě uniká teplo a v bytě se tvoří nepříjemný průvan.

Vynikající tepelně-izolační vlastnosti mají v tomto směru nová okna a dveře z hliníku. Eliminují limity z hlediska opotřebení, a to jak ve srovnání s dřevěnými variantami, tak plastovými. „Hliník je pevný a tuhý, takže se nedeformuje ani nijak neohýbá. O jeho kvalitě svědčí také oblíbenost mezi zákazníky. Proto náš nejprodávanější model hliníkových vchodových dveří nabízíme v rámci jarní akce pouze za cenu rámu,“ upozorňuje Petr Přichystal, marketingový manažer společnosti LOMAX.

DřevoaStavby.cz- hliníkové dveře lomaxy

Hliníkové dveře LOMAX dominují vynikajícími tepelně-izolačními vlastnostmi. Foto: LOMAX

Příjemnou teplotu zajistí venkovní žaluzie

Větší tepelné ztráty než dveře však mají v domácnosti na svědomí okna. Čistě proto, že jich je v domě více. Kromě jejich výměny za nové si však uživatelé ještě lepší tepelný komfort zajistí s exteriérovým stíněním.

Například venkovní žaluzie díky své konstrukci zvládnou zadržet až 96 % slunečního svitu, a v létě tak dům pasivně chladí. „V horkých měsících teplotu v domácnosti dokážou snížit dokonce až o 10 stupňů. Jsou proto skvělou náhradou za klimatizaci, která je energeticky i finančně velmi náročná na provoz,“ vysvětluje Přichystal. Venkovní žaluzie se tak rozhodně vyplatí pořídit již před létem, a navíc ušetřit. LOMAX totiž na jejich ovládání do konce dubna nabízí slevu až 30 procent.

DrevoaStavby.cz-venkovni stínící technika

Venkovní žaluzie se vyplatí s LOMAXEM pořídit již před létem. Foto: LOMAX

Stará garážová vrata nemusí těsnit, ani vyhovovat bezpečnostním požadavkům

K opláštění domu patří také garážová vrata, ani ta by tak při jarní kontrole neměl být opomenuta. Zvlášť v případě, kdy je garáž součástí rodinného domu a přes vrata uniká teplo. „Proto je lepší volit nová vrata, která jsou zateplená. Ocení je i kutilové, kteří by chtěli garáž celoročně využívat jako dílnu,“ zmiňuje Přichystal.

DrevoaStavby.cz-garážová vrata lomax

S garážovými vraty LOMAX vám již žádné teplo unikat z domu nebude. Foto: LOMAX

Stará vrata však těm novým nemohou konkurovat zejména z hlediska bezpečnosti. Zloději se přitom na garáže zaměřují stále častěji. Jen loni policie v Česku zaznamenala téměř 13 tisíc. To je nejvyšší číslo od roku 2017.

„Vrata doporučujeme opatřit bezpečnostním zámkem, či sadou SPECIAL 109, která garážová vrata ochrání proti násilnému otevření. Sada odpovídá bezpečnostní třídě RC2, která odolá použití síly a jednoduchého nářadí jako páčidel, šroubováků nebo kleští. Až do konce dubna tuto sadu zákazníkům nabízíme zdarma,“ uzavírá Přichystal.

Vaše komentáře (0)

Nejnovější články v kategorii “Aktuálně”

Více článků »

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop