Společnost ELK BAU vstupuje na český realitní trh s unikátním projektem

Společnost ELK BAU vstupuje na český realitní trh s unikátním projektem

Komerční sdělení | Čtvrtek, 22. červen 2023 |

Přidat na Seznam.cz

Založením vlastní společnosti v České republice se sídlem v Plané nad Lužnicí, klade specialista na dřevostavby ELK BAU další milník ve svém úspěšném příběhu. Společnost zabývající se dřevostavbami se sídlem v Rakousku realizuje rozsáhlé stavební projekty v prefabrikované dřevostavbě pro developery a stavebníky. ELK BAU staví vícepodlažní bytové domy, hotely, sídliště s rodinnými dvojdomy a řadovými domy, kancelářské budovy a veřejné budovy. Tento trend bude pokračovat i v roce 2023.

Projekt bydlení s UBM Development Czechia


Na konci června 2023 začne ELK BAU stavět pro UBM Development Czechia čtyři bytové domy Timber Praha s celkem 62 byty v osvědčeném a udržitelném systému dřevostaveb. Projekt Timber Praha je realizován v rámci rezidenčního komplexu Arcus City a nachází se na pomezí rychle se rozvíjející pražské čtvrti Stodůlky a MČ Praha – Řeporyje. Arcus City nabízí dostupné bydlení uprostřed idylické krajiny a výbornou dopravní dostupnost. Do centra města nebo na letiště Václava Havla lze dojet autem za pouhých 15 minut. Timber Praha představuje první dřevěné vícepodlažní bytové domy v novodobé historii hlavního města Prahy.

Dřevostavby ELK BAU projekt Timber Praha

Autor fototografie: ELK BAU CZ

Jednatel společnosti Stefan Anderl k trendu budoucnosti uvádí: „Dřevo je stavebním materiálem budoucnosti a jsme rádi, že můžeme v České republice stavět udržitelné, cenově dostupné budovy pomocí naší ekologické výstavby ze dřeva a významně tak přispět k ochraně klimatu." Projekt zaujme mnoha přednostmi, jako jsou balkony kolem celé budovy, předzahrádky, zelená střecha, fotovoltaické panely, systém chytré domácnosti, tepelná čerpadla, geotermální vrty, podlahové vytápění, které v létě poslouží též k chlazení, viditelné dřevěné fasády, dřevěné stropy atp. Timber Praha je stavěn na úrovni BREEAM Excellent a s energetickým průkazem v nejúspornější kategorii A.

Dřevostavby ELK BAU projekt Timber Praha

Autor fototografie: ELK BAU CZ

Dřevostavba ELK


Dřevostavba ELK má mnoho výhod. Díky speciální dřevěné konstrukci jsou domy obzvláště stabilní, energeticky úsporné a útulné. Dřevo má pozitivní účinky na zdraví a pohodu. Pobyt v dřevostavbách snižuje stres, dřevo působí pozitivně, zajišťuje ideální vlhkost a tím i příjemné klima v místnosti. Budovy budoucnosti jsou dodávány přímo z výrobní linky. Vysoký stupeň prefabrikace nám umožňuje realizovat precizní a v krátké době výstavby rozsáhlé stavební projekty, jako je Timber Praha, bez ohledu na počasí a s nejnižšími emisemi hluku a prachu.

Dřevostavby ELK BAU projekt Timber Praha

Autor fototografie: ELK BAU CZ

V jejich vlastní výrobě používají pouze smrkové dřevo s certifikací PEFC z trvale obhospodařovaných regionálních lesů. Díky dřevu jako stavebnímu materiálu, vynikající izolaci a inteligentní stavební technologii se ELK BAU důsledně vyhýbá fosilním palivům. Vzhledem k neustále rostoucímu objemu zakázek a velkému potenciálu na realitním trhu, hledá ELK BAU nové kolegy i v České republice.

Více informací o dřevostavbách ELK BAU a projektu Timber Praha→

Vaše komentáře (0)

Nejnovější články v kategorii “Aktuálně”

Více článků »

  • Banner
  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop