Tisk
Novinka: <small>kniha Tepelné mosty od Romana Šubrta</small>

Novinka: kniha Tepelné mosty od Romana Šubrta

Dagmar Šimonová | Pátek, 16. prosinec 2011 |

Přidat na Seznam.cz

Začátkem měsíce vstoupila na český trh nová kniha nakladatelství Grada, která může výrazně pomoci projektantům, konstruktérům, dodavatelům staveb i studentům, zajímajícím se o výstavbu nízkoenergetivkých a pasivních domů. Největším kamenem úrazu bývá z hlediska této problematiky vznik tepelných mostů a nekvalitní provedení stavebních detailů, které řeší právě tato publikace.

Kniha slouží jako praktická příručka, jejímž obsahem je 85 prověřených, spočítaných a funkčních detailů. Stavební detaily respektují českou realitu, české způsoby stavění a obvyklé stavební materiály. Jednotlivé detaily byly vybrány v kritických místech obvodových konstrukcí a prověřeny v několika variantách. Kniha je rozdělena do přehledných částí, které pojednávají o Tepelných mostech, Tepelně technických výpočtech, Požadavcích na pasivní domy a samozřejmě o nejdůležitější kapitole - Praktických příkladech. Každý detail je přehledně rozkreslen a je u něj barevně znázorněno i teplotní rozložení v konstrukci.

Kniha Tepelné mosty - Detaily pro nízkoenergetické a pasivní domy je pokračováním dlouholeté práce ing. Romana Šubrta věnované tomuto oboru a navazuje na předchozí velmi úspěšné díly.

Roman ŠubrtRoman Šubrt absolvoval v roce 1985 FSv ČVUT se zaměřením na stavební fyziku. Je autorizovaným inženýrem v oboru Pozemní stavby a Energeické auditorství a soudním znalcem v oboru Pozemní stavitelství a Energetika. V roce 2010 získal mezinárodní certifikaci "Certified Passive House Designer". Na knize se samozřejmě podílel i rozsáhný kolektiv autorů, zabývajících se touto problematikou.

Autor: Roman Šubrt a kolektiv

Datum vydání: 06.12.2011
Formát / počet stran: 16×24 cm, 224 stran
Vydalo: nakladatelství Grada
Orientační cena: 329,-Kč

Vaše komentáře (3)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Literatura”

Více článků »

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop