I menší výrobci mohou využít výhody fermacellu v dřevostavbách

I menší výrobci mohou využít výhody fermacellu v dřevostavbách

Komerční sdělení | Středa, 17. říjen 2018 |

Přidat na Seznam.cz

Mimořádné materiálové a technologické vlastnosti sádrovláknitých, cementovláknitých desek fermacell a podlahových prvků fermacell jsou velkým tuzemským výrobcům dřevostaveb dobře známé. Postupně si je však osvojují i středně velcí a menší výrobci. Ti i díky vlastnostem a certifikovaným řešením fermacell mohou perfektně reagovat na neustávající poptávku zákazníků po kvalitních dřevostavbách.

Podle Dipl.-Ing. Jaroslava Benáka, vedoucího technického oddělení Fermacell, přináší materiály fermacell jednotlivým výrobcům systémové řešení ve smyslu:

  • jednoduchého zpracování,
  • jednovrstvého opláštění,
  • variabilní spárovací techniky,
  • absenci technologických prostojů a
  • vysoké bezpečnosti celého konstrukčního systému.

„Čím dál více firem oceňuje u fermacellu kombinaci „tvrdých" a „měkkých" dovedností, tj. parametry a vlastnosti v oblasti tvrdých dat a náš servis, zázemí a certifikovaná řešení u „měkkých" dovedností. Vždy platí, že Fermacell nabízí efektivní statiku, bezpečnou ochranu proti požáru, vynikající akustickou ochranu, ověřené a certifikované materiály, uplatnění v interiéru i exteriéru, nízkou hmotnost, možnost využití i ve vlhkých prostorách a variabilitu v použitém podlahovém topném systému." říká Jaroslav Benák.

zatizitelnost-pricek-a-sten-fermacellSilnou stránkou jsou také výhody sádrovláknitých desek fermacell v oblasti realizace stěn a příček – u nich zájemci o dřevostavbu oceňují vysokou stabilitu a zatížitelnost, zisk většího obytného prostoru, stavebně biologicky ověřený materiál a nejlepší klima v místnosti.

V porovnání se sádrokartonem či ostatními obkladovými materiály v dřevostavbách, vykazují sádrovláknité desky fermacell podstatně lepší adsorpci vodních par.

U podlahových prvků je atraktivní zejména rozmanitost nášlapných vrstev, kompatibilita se systémy podlahového topení, sprchových vaniček a příjemný pocit při chůzi.

„Nás velmi těší, že si výhody fermacellu cení čím dál více výrobců dřevostaveb a že použití desek a podlahových prvků fermacell používají jako jednu ze svých konkurenčních výhod.", dodává Jaroslav Benák.

publikace-fermacell-v-prehledu-vyhody-na-prvni-pohled
Vaše komentáře (0)

Nejnovější články v kategorii “Konstrukce dřevostaveb”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop