Tisk
Decentní výhled na nové posuvné dveře od Slavony

Decentní výhled na nové posuvné dveře od Slavony

Komerční sdělení | Pátek, 01. červenec 2016 |

Přidat na Seznam.cz

Oblíbené řešení zdvižně posuvných dveří HS PORTAL od českého výrobce Slavona prošlo v roce 2015 řadou inovací. Výsledkem je nové provedení, které pod označením PROGRESSION PLUS, nabízí moderní minimalistické zpracování a také certifikát německého Passivhaus Institutu. Posuvné dveře HS PORTAL se také účastní soutěže o Ekologického oskara.

 

„Pro splnění podmínek certifikace a zároveň zachovaní perfektního designového vzhledu zdvižně posuvných dveří, jsme museli navrhnout několik inovativních řešení. Přísný požadavek na součinitel prostupu tepla, který nedosahuje řada běžných oken, Uw pod 0,8 W/(m2K) při zasklení Ug = 0,7 W/(m2K) jsme při precizní izolaci rámu splňovali,“ říká odborník Juraj Hazucha, který spolupracoval na vývoji a energetické optimalizaci okna.

"Největším problémem přitom bylo dosažení kategorie phA efektivnosti rámu posuvných dveří HS a zejména splnění teplotního faktoru u srazu fixní a posuvné části. Posuzovali jsme řadu variant, s cílem nepřidávat nic navíc, co by komplikovalo výrobu a zbytečně navyšovalo cenu pro koncového zákazníka. Výsledná varianta to splňuje na jedničku. Funkce jednotlivých částí HS portalu jsou perfektně sladěny - výborné tepelněizolační vlastnosti, čistý vzhled a nízkou pohledovou výšku při zachování statické tuhosti. Navíc kompletně bezúdržbové provedení pomocí kompozitních lišt,“ dodává Ing. Hazucha.

Minimalistický design

Minimalistické šířky rámů v provedení PROGRESSION dopřejí nerušený výhled do venkovního okolí. Na fasádě domu se rámy zcela schovají za tepelnou izolací a dodávají domu moderní vzhled s bezrámovým zasklením.

Ani otevírání nebylo u mohutných posuvných dveří snadnější. Stačí otočit klikou, nebo zmáčknout tlačítko dálkového ovladače. Dveře se lehce nadzvednou a posunou se podél pevného křídla do strany. Posuvný mechanismus je elegantně vložen uvnitř křídla a snadno si poradí i s dlouhými, těžkými dveřmi. Decentní vzhled umocňuje nízký práh v téměř bezbariérovém provedení.

HS PROGRESSION_zdvizne_posuvne_dvere_ext„Když jsme v roce 2012 uváděli na trh okna PROGRESSION, nepředpokládali jsme výrobu složitých sestav, nízkých dveřních prahů apod. Ale nakonec byl zájem stavebníků o různé varianty oken a dveří PROGRESSION velký a náš vývojový tým musel najít speciální řešení celé série oken a dveří PROGRESSION ,“ vysvětluje Zora Stupňánková ze společnosti Slavona.

Přirozené zapracování dveří do prostoru vyhovuje nejen představám současných architektů a jejich klientů, ale zároveň splňuje přísné tepelněizolační vlastnosti.

Novinka - posuvné dveře pro pasivní domy

Materiály, konstrukční řešení se stále vyvíjejí a nároky na tepelně-izolační vlastnosti zpřísňují. Letos proto na trh přichází novinka v podobě zdvižně posuvných dveří HS PORTAL PROGRESSION PLUS, které vyhovují jak českému klimatu, tak i náročným požadavkům energeticky úsporných domů definovaných německým Passivhaus Institutem v Darmstadtu.

Dobrou těsnost zaručí jednokřídlové provedení, kdy je technicky možné opravdu kvalitně posuvné dveře utěsnit. Proto doporučujeme tuto bezproblémovou základní variantu nejen do pasivních domů, ale do všech staveb.

Další informace najdete na www.slavona.cz.

Líbí se vám nové posuvné dveře HS PORTAL? Hlasujte pro ně v soutěži o Ekologického oskara.

Vaše komentáře (0)

Nejnovější články v kategorii “Okna, dveře, výplně”

Více článků »

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop