Velkoformátové dveře si jednoduše zamilujete

Velkoformátové dveře si jednoduše zamilujete

Komerční sdělení | Čtvrtek, 07. květen 2020 |

Přidat na Seznam.cz

Přirozené světlo má na člověka jednoznačně pozitivní vliv, a protože v interiéru trávíme většinu času, je důležité snažit se jej využít v maximální míře. Množství přirozeného světla totiž ovlivňuje nejen mysl, ale současně i vnímání tvarů a barev v interiéru. To je také jeden z důvodů, proč jsou v současné době tolik populární velkoformátové prosklené plochy. A nemusí se vždy jednat o funkcionalistickou architekturu.


Zdvižně posuvné dveře

V této souvislosti také často toužíme po co nejpřirozenějším kontaktu s okolím. Praktickým doplňkem jsou proto velkoformátové posuvné dveře, které kromě většího množství světla, jednoduše propojí obývací prostory s terasou. Takový komfort navíc přinese bydlení zcela jiný rozměr.

Kdysi byly velkoformátové dveře vyráběny převážně z hliníku, který zaručil potřebnou tvarovou stabilitu a pevnost. Dnes je situace jiná. Dveře podobných rozměrů a funkcí můžete pořídit i v cenově přijatelnějším plastu aniž by utrpěla jejich kvalita.

Vděčíme za to zejména kompozitnímu materiálu RAU-FIPRO X (na bázi PVC a skelných vláken), který zásadně ovlivnil vývoj konstrukcí a způsob otvírání těchto dveří. Proto čím dál více roste popularita tzv. zdvižně-posuvných dveří (tzv. HS portálů).

Jedná se o subtilní elegantní konstrukci, u které celá váha spočívá na posuvném mechanismu, a díky tomu je ovládání velmi snadné. Velkorysý průchozí prostor je navíc doplněn možností aretace v jakékoliv poloze odsunutého křídla.

velkoformatove-prosklene-dvere-bily-interier


V hlavní roli rozměr a design

Máte-li jasno o tom, že hodláte investovat do HS portálu, je třeba promyslet ještě několik detailů. Nejdůležitější je rozměr a design. V bílém provedení je možné vyrobit HS portál GENEO s výškou 2,7 m a šířkou až 10 m. Barevné kašírované profily zmenšují výšku na 2,6 m a šířku 6,8 m.

velkoformatove-prosklene-dvere-bila

K dispozici je více než 400 dekorů včetně populárních antracitových. U tmavých barev musíme však počítat s tím, že dveře budou daleko více namáhané při vysokých teplotách.

Vybrat můžete i mezi dřevodekory. Například řada WOODEC od firmy REHAU je perfektní na pohled i na dotek, a díky životnosti, barevné stálosti a odolnosti vůči slunečnímu záření lze říci, že v mnohém předčí i originální dřevo.

velkoformatove-prosklene-dvere-dekor-drevo

Promyslete rozměr HS portálu s ohledem na hmotnost. Pokud například potřebujete vrstvené bezpečnostní sklo, musíte počítat s nárůstem mnoha kilogramů. HS portál lze samozřejmě ovládat elektromotorem, ale to něco stojí a zavírání je samozřejmě pomalejší než při ručním ovládání.

velkoformatove-prosklene-dvere-design-domu


"Rozměr HS portálu by měl rovněž korespondovat s designem domu."


velkoformatove-prosklene-dvere-interier

U všech systémů REHAU budete spokojeni také s tepelněizolačními vlastnostmi a hlukovým útlumem, pokud jej budete mít v hledáčku nezbytných požadavků. Díky vynikajícím hodnotám Uw mají HS portály REHAU i certifikaci pro použití u nízkoenergetických a pasivních domů.

Důležitou roli hraje vždy bezpečnost, protože zloděj ve snaze proniknout do interiéru obvykle nerozbije sklo, ale vypáčí rám. Systém z materiálu RAU-FIPRO X splňuje bezpečnostní třídu RC2, respektive RC3 (záleží také na typu skla a kvalitě kování).

velkoformatove-prosklene-dvere-interier-uvodni


Další informace včetně doporučených realizačních firem najdete také na: www.rehau.cz

Vaše komentáře (0)

Nejnovější články v kategorii “Okna, dveře, výplně”

Více článků »

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop