Nové ARTEVO změní trend okenních systémů

Nové ARTEVO změní trend okenních systémů

Komerční sdělení | Pátek, 16. červen 2023 |

Přidat na Seznam.cz

Firma REHAU přináší na trh nejnovější generaci okenních profilů vyrobených z kompozitního materiálu RAU-FIPRO X pod názvem ARTEVO.

Svět oken se za posledních dvacet let významně změnil, a není to jen otázka designu, ale materiálu i konstrukce. Okno se trvale usadilo na piedestalu funkčního a současně architektonického prvku každého objektu. Tomuto trendu se přizpůsobují sami výrobci. Není to tak dávno, kdy německá firma REHAU představila druhou generaci kompozitního materiálu RAU-FIPRO X, jenž zamotal hlavu především výrobcům hliníkových profilů, kteří měli vedle sebe najednou velmi ctižádostivého konkurenta, zejména co do velikosti okenních prvků. No a po pěti letech přichází na trh nejnovější generace okenních profilů vyrobených z kompozitního materiálu RAU-FIPRO X pod názvem ARTEVO.

Inovativní a vizionářský


ARTEVO bylo vyvinuto aby prezentovalo to nejlepší, co může zákazník od moderního okna současnosti očekávat. Přesto zůstává mezi „plastovou smetánkou", se všemi výhodami, které plastová okna drží na špičce všech okenních prodejů. Totiž nejlepší tepelně-izolační vlastnosti, minimální údržba, obrovské množství designů a v neposlední řadě i velikost okenních prvků.

ARTEVO se na první pohled vyznačuje minimalistickým designem, který se podařilo napasovat do stavební hloubky 80 mm, a díky tomu sdílí společnou platformu s úspěšným systémem SYNEGO (přídavné profily, zasklívací lišty i dveřní prahy jsou stejné). Okenní profil ARTEVO vyvolá pocit splynutí zasklení, prvku rámu i okolí.

REHAU okenní profily ARTEVO

Foto: REHAU

Minimalistický a elegantní


Jednou z variant ARTEVO je plošně lícující design profilů bez nápadných rádiusů. Ostře řezané linie připomínají subtilní a elegantní design hliníkových konstrukcí. Ale o to tu právě šlo. Umožnit navrhovat takové systémy, které budou nejen technicky a uživatelsky na vrcholu, ale ještě je bude možné pořídit za příznivější peníze (ve srovnání s hliníkovými). Je však zřejmé, že hlavním cílem vývojářů se stal design.

Jednoduchý, symetrický, minimalistický. Pozornost poutají extrémně štíhlé přesahy na vnější straně rámu (10 mm) a na křídle (11 mm) s malými rádiusy a nízkým úhlem sklonu. Nad každým detailem konstrukce profilu si konstruktéři dali záležet. Například jednotné zasklívací lišty s vizuálně podobným tvarem na vnitřní straně působí elegantně.

ARTEVO dokáže oslovit i tak náročné zákazníky, kteří preferují kombinaci různých materiálů. V nabídce totiž nechybí hliníkové obložky, které společně s barevným tělem profilů a systémem KALEIDO WOODEC umí sestavit nejefektivnější „dřevohliníková" okna, navíc ve zcela nových rozměrech.

REHAU okenní profily ARTEVO

Foto: REHAU

Vlastnosti a ekologie


Zeštíhlený vzhled a přímé linie ARTEVO vychází z nové konstrukce profilu, která se opírá o unikátní vlastnosti kompozitního materiálu RAU – FIPRO X. Skelná vlákna posilují konstrukci profilu a zvyšují jeho torzní tuhost, omezují smrštění a zajišťují tvarovou stálost za všech podmínek včetně vysokých teplot, kterými jsou okenní systémy zatíženy.

Ku prospěchu věci jsou i nové nápady, jako jsou například zabudované zesílené komory, které rovněž zvyšují tvarovou stabilitu. Proto bude velmi snadné navrhovat větší okenní systémy bez výztuh. Maximální výška křídla je i nadále 2,8 metru (při požití armování a lepeného skla) a maximální tloušťka zasklení rámu a křídla je 56 mm. ARTEVO však nabídne ještě druhou variantu s tloušťkou zasklení plošně lícujícího křídla 72 mm.

ARTEVO se může pochlubit hodnotou součinitele prostupu tepla profilem až Uf = 0,83 W/m2K, za což si samozřejmě zaslouží plnohodnotnou certifikaci pro všechny nízkoenergetické a hlavně pasivní domy. Úplnou novinkou je inovativní technologie, která místo klasického termomodulu používá speciální fólii LowE, která může být integrovaná do vnitřní komory profilu.

REHAU při vývoji ARTEVO myslel i na ekologii. Proto je podíl recyklátu v profilu od 40 do 75 %. Záleží na řadě faktorů, například na velikosti profilu. Součástí konceptu ARTEVO je také nový tvar plochy pro umístění kování, který je odolnější proti vypáčení. Díky tomu může být ARTEVO v bezpečnostní třídě až RC3.

REHAU okenní profily ARTEVO

Foto: REHAU

Více informací o nových okenních profilech ARTEVO→

Vaše komentáře (0)

Nejnovější články v kategorii “Okna, dveře, výplně”

Více článků »

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop