Skrytá zárubeň a dveře Dorsis zajistí akustický klid v noční zóně bytu

Skrytá zárubeň a dveře Dorsis zajistí akustický klid v noční zóně bytu

Komerční sdělení | Čtvrtek, 19. říjen 2023 |

Přidat na Seznam.cz

Stavíte nebo rekonstruujete? Určitě chcete podobu svého nového domova dotáhnout do dokonalosti. Nejde jen o to, aby byl domov krásný a moderní, chceme přeci zvýšit samotnou kvalitu bydlení.

Jedním z vizuálně nejdůležitějších prvků jsou dveře - a nejvyšší nároky na estetiku i funkčnost splňují právě dveře se skrytými zárubněmi Dorsis FORTIUS 52. S nimi máte šanci volně pracovat s estetikou prostoru a zároveň využít dalších možností, které jejich unikátní konstrukce nabízí.

DrevoaStavby.cz Skrytá zárubeň a dveře Dorsis

obr.: Dorsis Fortius – dveře se skrytou zárubní mohou být v barevném kontrastu se zdí nebo s ní naopak dokonale splynout. Foto: DORSIS

Co skutečně očekáváme od skrytých zárubní?


Podstatou instalace skrytých zárubní není jen elegantní řešení dveřního prostoru a zarovnání dveří s linií zdi. Koncept Dorsis poskytuje stavitelům zcela nové designové možnosti - dveře mohou kopírovat barvu i strukturu zdi a splynout s okolím, nebo můžeme aplikovat kontrastní barvu či materiál, aby dveře hrály v interiéru výraznější roli.

„Minimalismus neznamená jenom mít v interiéru málo nábytku - je to přístup vedoucí k souladu všech interiérových prvků na bázi střídmosti a elegance, k čemuž jsou dveře se skrytými zárubněmi naprosto ideální," vysvětluje Jan Krejčí, jednatel společnosti Dorsis.

DrevoaStavby.cz Skrytá zárubeň a dveře Dorsis

obr.: Fortius Akustik - ideální způsob, jak oddělit denní zónu od noční. Foto: DORSIS

Specifické nároky zvládne Fortius Akustik


Některé místnosti v klidné zóně (například ložnice a dětské pokoje) vyžadují zvukovou izolaci od běžných denních prostor. Stejně tak u vybraných kanceláří nebo zasedacích prostor investoři ocení zvukové oddělení od běžného provozu kancelářské budovy.

V takovém případě je nutné sáhnout po upravené vnitřní konstrukci dveří a technickým doplňkům, které akustický útlum zajistí. Dveře se skrytou zárubní Fortius Akustik dokážou díky automatické prahové liště a změněné vnitřní konstrukci (dutinková DTD výplň nebo protihluková deska) zajistit akustický útlum Rw 27 až 37dB, což znamená praktickou eliminaci běžného hluku.

„Celý koncept skrytá zárubeň-dveře nabízíme i ve variantách splňujících specifické nároky konkrétních uživatelů - požární odolnost, akustický útlum nebo bezpečnost. Náš cíl je umožnit instalaci dveří se skrytými zárubněmi v interiéru celého projektu nebo stavby," dodává Jan Krejčí z Dorsisu.

DrevoaStavby.cz Skrytá zárubeň a dveře Dorsis

obr.: Dorsis - výška průchodu Fortius Akustik může být až 3500 mm. Foto: DORSIS

Chcete se inspirovat designovým katalogem Dorsis? Najdete ho ZDE→

Vaše komentáře (0)

Nejnovější články v kategorii “Okna, dveře, výplně”

Více článků »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop