Tisk
Dřevěná eurookna pro váš dům

Dřevěná eurookna pro váš dům

Ondřej Zaorálek | Čtvrtek, 10. únor 2011 |

Přidat na Seznam.cz

Co nás při výběru oken a dveří zajímá? Přece jejich životnost,

snadná obsluha a údržba. Do svého domu tak nejspíš zvolíme dřevěná okna. Naše rozhodnutí podpoří také ekonomická úvaha o úsporách energií a rovněž hledisko životního prostředí. Dřevo je jak známo obnovitelný materiál a stromy navíc při svém růstu spotřebovávají oxid uhličitý, který je jedním z hlavních skleníkových plynů. Také proto je využívání obnovitelných materiálů důležitým předpokladem pro dosažení trvale udržitelného rozvoje naší Země.

Vylepšená konstrukce

Nechceme-li, aby nám teplo z domu unikalo, musíme zvolit taková okna, která mají výborné izolační vlastnosti. Okna SOLID COMFORT (SC92) ze Slavony Slavonice budou proto tou správnou volbou. Dosahují totiž skvělé hodnoty součinitele prostupu tepla okna Uw=0,70W/m2K. Podle odborníků ze Slavony je tento profil okna konstrukčně odlišný od standardně používaných eurooken. Nemá zafrézovanou rámovou okapnici, a proto nedochází k úbytku materiálu na spodní části rámu okna. Právě tím se zlepšuje tepelná izolace v této kritické části okna a zvyšují se hodnoty vnitřní povrchové teploty. Odtok vody je pak řešen vyfrézovanými odtokovými otvory v rámu, které vedou nad venkovní parapet.

Další konstrukční změnou okna ze Slavony proti klasickému eurooknu je větší překrytí křídla přes rám. Když se na podobné okno podíváme, působí dojmem, že není příliš silné. Příjemný design je navíc znásoben zlepšenými tepelně-izolačními vlastnostmi okna. Rám okna SC92 obsahuje tři těsnicí profily, které jsou od sebe poměrně hodně vzdáleny. Tak vznikají velké těsnicí komory, které zajišťují solidní tepelnou izolaci.

SC92Větší bezpečnost a životnost

Všechna okna Slavona jsou standardně vybavena bezpečnostním kováním. Zvýšenou ochranu proti vloupání zajišťuje hřibový čep, který při uzavření zapadne do bezpečnostního pouzdra. Případný zloděj tak okno prostě nevypáčí. Oproti tomu klasická okna mají čepy hladké, které vyháknout nebo vypáčit lze. U celoobvodového kování používaného na oknech Slavona jsou také všechny uzavirací body bezpečnostní. Tak jsou samozřejmě zajištěna obě křídla dvoukřídlého okna.

Nová výrobní technologie ve Slavoně také prodloužila životnost výrobků díky povrchové úpravě na jednotlivých dílech oken a dveří. Tak jsou ošetřeny všechny povrchy, a zejména čelní dřevo – při zvýšené vlhkosti by totiž mohlo docházet k nasáknutí. Na sklížená okna či dveře je poté pod vysokým tlakem nastříkána elastická lazura s UV ochranou.

Inovativní výrobní technologie ve Slavoně navíc významně zvyšuje přesnost oken i dveří a umožňuje nové konstrukční možnosti. Každý jednotlivý díl okna je vyprofilován i předvrtán na velmi přesných strojích při jednom upnutí. Tímto je zajištěna dokonalá přesnost budoucího výrobku.

Velmi praktická je možnost „střídavého falcu". Ten umožňuje použít v jednom okně fixní i otevírací křídlo.

Další novinkou jsou nalepovací příčky, které jsou z venkovní strany začepovány do okenního křídla. Jsou tak oproti jiným podobným produktům dokonale spojeny a jednolitě povrchově upraveny s celým křídlem okna.

Vaše komentáře (0)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Okna, dveře, výplně”

Více článků »

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop