Tisk
Dřevostavby v suchu s materiály Tyvek

Dřevostavby v suchu s materiály Tyvek

DAS | Čtvrtek, 25. červen 2015 |

Přidat na Seznam.cz

Mohlo by se zdát, že kvalitní střechu tvoří nosná konstrukce, většinou krov, a střešní krytina. Tak tomu ale bývalo dříve, v současné době je funkční a kvalitní střecha doplněna o tepelněizolační materiály a minimálně jednu vrstvu podstřešní fólie. Ta zajišťuje základní funkci sekundárního odvádění vody, funguje tedy jako pojistná hydroizolace. Její funkce musí být zachovány po celou dobu životnosti stavby, v níž je nainstalována.

Podstřešní difuzní fólie musí:

  • zajišťovat absolutní vodotěsnost střechy a zdí
  • ochránit izolaci, a tím podporovat energetickou účinnost
  • poradit si s vlhkostí a na mnoho let zajistit zdravé vnitřní klima

Jaká rizika hrozí, když dojde k selhání pojistné hydroizolace?

  • zborcení konstrukce budovy působením hub a plísní
  • poškození stěn v interiéru po vniknutí vody
  • neúčinnost izolace

Ať už je pojistná hydroizolace dodána v podobě kompozitního či jednovrstvého produktu, vždy je to pouze funkční vrstva membrány, která zajišťuje větrotěsnost, prodyšnost par a vodotěsnost.

Foto Tyvek X1 4fig Tyvek-Pro-Plus pHlavními faktory, které oslabují účinnost podstřešní difuzní fólie, je expozice UV záření během stavby a teplotám, které působí na membránu během životnosti budovy.

Ne všechny difuzní fólie jsou takové, jaké se zdají být. Nezávislé zkoušky stárnutí produktů prokázaly, že oproti dalším testovaným vícevrstvým produktům vykazuje produktová řada DuPont Tyvek v případě odolnosti proti UV záření a vysokým teplotám vynikající trvanlivost.

Čím jsou produkty Tyvek výjimečné?

Jedinečná kvalita a tloušťka funkční vrstvy

DuPont Tyvek nabízí funkční vrstvu, která je cca 6 až 8x silnější než většina běžných vícevrstvých difuzních fólií. Většina běžných vícevrstvých difuzních materiálů je složena z velmi tenké funkční vrstvy (cca 3x tenčí než lidský vlas), která je zalaminována mezi vnější ochranné vrstvy.

Jedinečná struktura

Materiál Tyvek je složen z milionů mikrovláken, vytvářejících jakousi spleť, která zaručuje řádné a homogenní rozptýlení složek UV záření a tepla, čímž je zajištěna vynikající trvanlivost v celé tloušťce produktu.

Osvědčená odolnost proti UV záření a teplu

Většina vícevrstvých podkladových materiálů je vyrobena z polypropylenu (PP), který je přirozeně citlivější vůči UV záření než polyetylen (PE). Funkční vrstva Tyvek je vyrobena ze 100% PE, vysoce stabilního proti působení UV záření a tepla.

Odolnost teplotám až 100 °C

Teploty na izolační vrstvě mohou někdy převyšovat i 80 °C. Teplota má velký vliv na zhoršení funkčnosti podkladových vrstev.

Vyrábí DuPont – záruka kvality

Úspěch produktové řady Tyvek vychází z jedinečného výrobního procesu, který využívá technologii fl ash-spun-bond, a z více než 20letých zkušeností společnosti, proslulé zaváděním inovací a svým závazkem dodržovat vysoce jakostní a etické postupy na trhu difuzních materiálů.

Vaše komentáře (0)

Nejnovější články v kategorii “Střecha”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop