Tisk
Ochrana proti listí Gutter Stark® – nyní je konec s ucpanými okapy!

Ochrana proti listí Gutter Stark® – nyní je konec s ucpanými okapy!

Komerční sdělení | Pátek, 30. září 2016 |

Přidat na Seznam.cz

Podzim je díky svojí barevnosti i padajícímu listí vcelku půvabný. Avšak listí, sníh a led jsou nepřátelé každého střešního odvodňovacího systému. Ochrana proti listí Gutter Stark®, kterou má ve svém prodejním sortimentu firma Zambelli, velmi usnadňuje život majitelům domů.

 

Střešní odvodňovací systémy mají za úkol chránit budovu před provlhnutím a cesty okolo budovy udržovat suché a bezpečné. Při ucpaném okapovém systému stéká srážková voda nekontrolovaně ze střechy, poškozuje fasádu a neúměrně okapový systém zatěžuje. Především u domů „v zeleném prostředí“ by proto měly být ihned odstraněny z okapového systému jak listí, mech, tak i led. Avšak v chladném ročním období by musel majitel domu často na střechu. To je nejenom namáhavé, ale hrozí zde i velké nebezpečí úrazu!

listí v okapu

 

Ochrana proti listí Gutter Stark® od Zambelli je proto elegantním řešením. Novodobá ochrana proti listí, která byla vyvinuta v Kanadě, zemi lesů, přesvědčuje také svou vysokou efektivností a životností.

Tradiční řešení jsou většinou vhodná jen pro nízký stupeň znečištění. Laciná PVC síta a mříže se nevyrovnají s velkým přívalem listí a sněhu. Nemají jednoduše šanci. Buď musí být během období mrazu kompletně odstraněny, aby se nezdeformovaly a nepoškodily odvodnění střech, nebo se také ucpou a naopak zhoršují problematiku. Jedinečná perforace děr Gutter Stark® vykazuje i při 100% zakrytí všech otvorů množství odtoku 63 mm za hodinu na m2. Při případě neznečištěné ochrany proti listí je zajištěn odtok 755 mm za hodinu na m2. Uvedené množství odtoku bylo potvrzeno nezávislým testem. Žlab tak nemůže přetéci: Roll-Back-profil se stará o to, že i při přívalovém dešti může být množství vody pojmuto. Kromě toho má Gutter Stark® pásku proti eliminaci přetečení, která žlab hermeticky uzavře.

okap se zábranou proti listíJak se nyní dostane v Gutter Stark® nahromaděné listí opět na zem? Zcela jednoduše: Protože nová ochrana proti listí nesedí příliš hluboko ve žlabu, je listí, mech a jehličí již při mírném větru 10 km/h odfouknuto.

Gutter Stark® je dlouhodobé a povětrnostním podmínkám odolné řešení

Výkonný Gutter Stark® vyrobený z hodnotného hliníku se nezdeformuje ani při extrémních zimních a letních teplotách. Kromě toho je možné hliník bez potíží kombinovat s titanzinkem, ocelí a nerezí. Pro měděné okapy existuje anodizovaný Gutter Stark®.

Zambelli poskytuje 25-letou záruku na funkčnost a materiál. Dle výrobce této jedinečné ochrany proti listí bylo celosvětově montováno již více než 30 milionů běžných metrů. V Severní Americe je již třetina všech domů vybavena ochranou proti listí.

Výhody v praxi

  • Gutter Stark® nabízí trvale optimální ochranu proti znečištění
  • Optimální odtokový výkon až do 755 l za hodinu na m2, certifikováno nezávislou zkušební laboratoří
  • Perfektní přizpůsobení: vyvinuto pro všechny možné odvodňovací systémy
  • Stabilní držení i pod velkou tíhou sněhu a ledu
  • Možnost kombinace se všemi běžnými stavebními kovy: k dostání v hliníku a také pro měď anodisováno v hliníku
  • Rychlá a jednoduchá montáž

Gutter Stark® je výjimečný nejen svými vlastnostmi. Je výjimečný také svojí snadnou a rychlou montáží. Jednoduchost montáže může shlédnout na YouTube kanálu společnosti Zambelli:

Montážní videa na YouTube

Stejně jako na kvalitu a zpracování svých produktů dbá Zambelli na informovanost týkající se správné montáže výrobků střešních odvodňovacích systémů. Z tohoto důvodu Zambelli zveřejňuje různá montážní videa na YouTube.

Více na www.zambelli.de/cz/dachentwaesserung.html.

Vaše komentáře (0)

Nejnovější články v kategorii “Střecha”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop